Co OnePlus myśli o bezprzewodowym ładowaniu? Spoiler: nie spodziewajcie się go w OnePlus 5T - Tabletowo.pl

Co OnePlus myśli o bezprzewodowym ładowaniu? Spoiler: nie spodziewajcie się go w OnePlus 5T

W tym roku można już powiedzieć, że bezprzewodowe ładowanie stało się standardem we flagowcach – po wielu latach doczekały się go bowiem high-endy LG, a nawet iPhone’y. Fakt, jeszcze nie wszyscy producenci zdecydowali się je oferować, ale większość tak. OnePlus jest jednym z wyjątków i wygląda na to, że niespecjalnie jest przekonany do tej technologii na jej obecnym etapie rozwoju.

W sumie już nie pamiętam, od kiedy mówiło się, że nowy smartfon OnePlus na pewno zaoferuje bezprzewodowe ładowanie. Zawsze były to jednak plotki, które nie znajdowały potwierdzenia w rzeczywistości. W przypadku OnePlus 5T też mi się to obiło o uszy, ale sądząc po opinii producenta na temat tej technologii, nadchodzące urządzenie raczej użytkownicy naładują tylko w klasyczny sposób, po kablu.

OnePlus nie przeczy, że bezprzewodowe ładowanie jest ekscytującym pomysłem, który bardzo dojrzał w ostatnich latach. Biorąc pod uwagę jednak jego aktualny status rozwoju, Dash Charge jest o wiele lepszym wyborem. Dlaczego? Po pierwsze, uzupełnia energię o wiele szybciej – już półgodzinna sesja ładowania, dzięki 20 W, zapewni zapas energii na cały dzień normalnego użytkowania. Dla porównania, bezprzewodowe ładowarki zapewniają maksimum 15 W, a w dodatku urządzenie musi na nich leżeć w odpowiedniej pozycji – to zdecydowanie nie jest wygodne.

Po drugie, co wiąże się bezpośrednio z pierwszym, Dash Charge jest w stanie o wiele szybciej naładować akumulator w smartfonie (chociaż wymagane są do tego kabel i zasilacz z zestawu sprzedażowego). Jednocześnie rozwiązanie to jest bardzo bezpieczne, ponieważ nie nagrzewa ładowanego urządzenia – cały czas pozostaje ono relatywnie chłodne. No i oczywiście cały czas można z niego korzystać.

OnePlus nie ukrywa, że niejednokrotnie zastanawiał się nad zaoferowaniem bezprzewodowego ładowania w swoich smartfonach, jednak za każdym razem dochodził do tego samego wniosku – dopóki rozwiązanie to nie stanie się lepsze i wygodniejsze od Dash Charge, dopóty będzie się kurczowo trzymał tego ostatniego.

Polecamy również:

Wiemy, kiedy zadebiutuje OnePlus 5T. Znamy też datę rozpoczęcia sprzedaży

Źródło: OnePlus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona