Ważne

Co OnePlus myśli o bezprzewodowym ładowaniu? Spoiler: nie spodziewajcie się go w OnePlus 5T

W tym roku można już powiedzieć, że bezprzewodowe ładowanie stało się standardem we flagowcach – po wielu latach doczekały się go bowiem high-endy LG, a nawet iPhone’y. Fakt, jeszcze nie wszyscy producenci zdecydowali się je oferować, ale większość tak. OnePlus jest jednym z wyjątków i wygląda na to, że niespecjalnie jest przekonany do tej technologii na jej obecnym etapie rozwoju.

W sumie już nie pamiętam, od kiedy mówiło się, że nowy smartfon OnePlus na pewno zaoferuje bezprzewodowe ładowanie. Zawsze były to jednak plotki, które nie znajdowały potwierdzenia w rzeczywistości. W przypadku OnePlus 5T też mi się to obiło o uszy, ale sądząc po opinii producenta na temat tej technologii, nadchodzące urządzenie raczej użytkownicy naładują tylko w klasyczny sposób, po kablu.

OnePlus nie przeczy, że bezprzewodowe ładowanie jest ekscytującym pomysłem, który bardzo dojrzał w ostatnich latach. Biorąc pod uwagę jednak jego aktualny status rozwoju, Dash Charge jest o wiele lepszym wyborem. Dlaczego? Po pierwsze, uzupełnia energię o wiele szybciej – już półgodzinna sesja ładowania, dzięki 20 W, zapewni zapas energii na cały dzień normalnego użytkowania. Dla porównania, bezprzewodowe ładowarki zapewniają maksimum 15 W, a w dodatku urządzenie musi na nich leżeć w odpowiedniej pozycji – to zdecydowanie nie jest wygodne.

Po drugie, co wiąże się bezpośrednio z pierwszym, Dash Charge jest w stanie o wiele szybciej naładować akumulator w smartfonie (chociaż wymagane są do tego kabel i zasilacz z zestawu sprzedażowego). Jednocześnie rozwiązanie to jest bardzo bezpieczne, ponieważ nie nagrzewa ładowanego urządzenia – cały czas pozostaje ono relatywnie chłodne. No i oczywiście cały czas można z niego korzystać.

OnePlus nie ukrywa, że niejednokrotnie zastanawiał się nad zaoferowaniem bezprzewodowego ładowania w swoich smartfonach, jednak za każdym razem dochodził do tego samego wniosku – dopóki rozwiązanie to nie stanie się lepsze i wygodniejsze od Dash Charge, dopóty będzie się kurczowo trzymał tego ostatniego.

Polecamy również:

Wiemy, kiedy zadebiutuje OnePlus 5T. Znamy też datę rozpoczęcia sprzedaży

Źródło: OnePlus

Komentarze

 • Onlyone

  Dokładnie, zgadzam się z 1+ w 100%

 • szakalq

  Ja w swoim starym nexusie 5 mam bezprzewodowe ładowanie i uważam, że jest mało przydatne. Bum się zrobił bo iPhone w końcu doczekał się bezprzewodowego ładowania, za rok, wszyscy o tym zapomną. Także dobrze, że OP5T nie idzie za tym trendem bo mam zamiar wymienić swojego N5 na właśnie OP5T.

  • Vallenrod

   Juz czytalem ,jak fani Iphona zaczynaja wmawiac jakoby model X rozpoczal trend bezprzewodowego ladowania.

   • Pratche

    A nie rozpoczął?
    Ziemia jest płaska.

    • Vallenrod

     A to tak ciężko wydedukowac ,ze pisze z komputera nie mającego polskich znaków ?

 • Vallenrod

  Jesli One Plus nie ma zamiaru wprowadzic bezprzedowego ladowania (tacy praktyczni) to po co robic szklany tyl . Nie jest to praktyczne ,a i tak wiekszosc laduje telefon w comdoma.

 • stark2991

  Dla mnie bezprzewodowe ładowanie jest wadą. Tak, wadą. Bo oznacza, że obudowa nie jest z metalu, tylko ze szkła (ew. plastiku), co jest jedną z największych głupot, jakie obecnie można spotkać na rynku.
  Wolę się “męczyć” z kabelkiem niż mieć jednorazowy telefon.
  Także kciuk w górę dla OnePlusa :)

 • Kot alik

  A kogo interesuje ta firma krzak i jej opinie ?

  • Dla Twojej informacji: to nie żadna firma krzak, tylko rozpoznawalna na całym świecie marka.

   • Jax

    Sorry za (słaby) żart, ale nie wiesz czy on mówił/pisał o OnePlus czy o Tabletowo ? ;D.
    Tak, wiem – w obydwu przypadkach – odpowiedź by była taka sama ;-)

 • Brawo OnePlus! 🙂 Nareszcie jakiś producent mądzrze myśli.

 • Jax

  OPPO R11s = tak według wszelkich “leaków”, będzie wyglądał europejski braciszek chińskiego wujka.
  Tak jak OPPO R11 był idealnym pierwowzorem OnePlus 5, jedyne co się zmieni to SoC – bo R11s jest na Snap 660 i ram z 4 na 6 GB.
  https://www.androidcentral.com/oneplus-5-vs-oppo-r11

  A jeśli chodzi o “szklanki” – to pełna zgodność z kolegą stark2991 :-), “szklankom” mówimy NIE (jeszcze by ktoś pomyślał że kupiłem iPhone i byłby wstyd, brrrr…).

  https://www.youtube.com/watch?v=oZqKdFk5rXg

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona