Ważne

Lenovo K6 Note z dystrybucji operatorskiej Plusa dostaje Androida Nougat

Lenovo K6 Note to całkiem przyzwoity smartfon. Swego czasu brałem go pod uwagę jako przedmiot ewentualnego zakupu. Wybrałem inny model, ale ci, którzy zdecydowali się na K6 Note raczej nie są zawiedzeni. A już na pewno nie są zawiedzeni aktualizacją ich smartfona do Androida 7.0 Nougat.

Lenovo K6 Note startował z Androidem 6.0.1 Marshmallow na pokładzie. Dodatkiem była stosunkowo lekka nakładka systemowa producenta o nazwie Vibe UI. Wprowadzała ona szereg przydatnych usprawnień, których w czystym Androidzie próżno szukać. Czas jednak przesiąść się na wyższą wersję Androida.

Oprócz Nougata, smartfon otrzymuje w pakiecie poprawki zabezpieczeń Androida datowane na 1 sierpnia. Cóż, mogłyby być nieco bardziej świeże, ale darowanemu upgrade’owi… Jest jeszcze domyślnie instalowana aplikacja Duo od Google, przeznaczona do rozmów wideo.

Na razie możliwość pobrania aktualizacji otrzymali właściciele Lenovo K6 Note, których telefony pochodzą od Plusa. Smartfony z wolnej sprzedaży najwyraźniej czekają na swoją kolej.

Jeśli zatem macie K6 Note kupionego w salonie lub sklepie internetowym Plusa, przygotujcie się na pobranie pokaźnej paczki z systemem i poprawkami. Lenovo najwyraźniej zebrało wszytskie najważniejsze rzeczy “do kupy”, bo spakowany plik aktualizacyjny waży aż 1736 MB. To sporo danych, więc najbardziej ekonomicznie będzie, gdy aktualizację pobierzemy mając do dyspozycji sieć Wi-Fi.

Zasysacie?

Porównanie: Lenovo K6 Note vs Xiaomi Redmi Note 4

Dzięki Krzysztof za info i screena!

Komentarze

 • Hubert Gordon Blejch

  Hmm, mam zwykłego K6 z wolnej dystrybucji i 7.0 mam już jakieś 2 miesiące, dziwne że mocniejszy Note dosteje ją o tyle później

  • Damian R

   Lenovo ma niestety dziwne podejście do aktualizacji. Zdarza się też, że aktualizacje przynoszą więcej złego jak dobrego.

 • mobilnymaniak

  Podobno ta aktualizacja pogardza telefon

  • Kapie

   Zaktualizowałem go, i tak naprawdę działa lepiej, ramu mam zawalone o jakies 500mb mniej. Lenovo akurat dostaje plusa za to :D

 • s

  Lenovo K6 Note z wolnej dystrybucji też dostały aktualizację dokładnie wczoraj 07.11.2017.

  • Aaaa

   Ja dostałem aktualizacje już w lipcu wystarczyło zmienić region na indie jeśli ma się nie brandowego softa potem zmiana na polski i gra wszystko

 • an

  Tmobile dostał 7.11

 • Millten

  Lenovo? No thx. Nigdy więcej.
  Raz dałem się nabrać, kupiłem rodzinie k5 plus. Obiecywali Marshmallow, a dostała go tylko Brazylia. WTF? Ile pracy kosztowało przeportowanie gotowego oprogramowania do wersji europejskiej? Praktycznie zero.
  Całe szczęście jest jeszcze XDA i dziś ma wgranego Nougata 7.1.2.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona