Google przygotowuje aplikację Files Go, czyli własny menedżer plików - Tabletowo.pl
Ważne

Google przygotowuje aplikację Files Go, czyli własny menedżer plików

Menedżer plików to jeden z najbardziej podstawowych programów na urządzeniach z systemem Android. Aplikacji tego typu jest wiele, jednak która jest najlepszym wyborem? Odpowiedzieć na to pytanie zamierza Google. Koncern z Mountain View przygotowuje bowiem własną propozycję – Files Go.

Osobiście najczęściej korzystam z menedżera, który dostarcza mi producent wraz z urządzeniem. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze takowy jest preinstalowany na smartfonie i niekiedy należy posiłkować się produktami, dostępnymi w Sklepie Play. Niestety, niektóre z nich, pomimo ogromnej liczby funkcji, są naszpikowane niepotrzebnymi dodatkami, przez co urządzenie może zauważalnie zwolnić. Problem ten zamierza rozwiązać Google swoim najnowszym programem.

Files Go aktualnie znajduje się w fazie zamkniętej bety, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować tę aplikację za pomocą pliku .apk. Już po pierwszym uruchomieniu programu zauważymy piękny i czysty interfejs, który został zbudowany z kart. Podobny pomysł można znaleźć również w Google Now czy Zdjęciach Google.

Tabletowo.pl Google przygotowuje aplikację Files Go, czyli własny menedżer plików Android Aplikacje Google Nowości

fot. Tabletowo.pl

Na pierwszym ekranie znajdziemy wykresy, pokazujące ilość wolnej pamięci wewnętrznej oraz na karcie microSD (o ile takową mamy włożoną). Poniżej odnajdziemy podzielone na kategorie pliki, które – według aplikacji – mogą zostać usunięte. Oczywiście nic się dzieje bez naszej zgody.

Gdy na dolnym pasku klikniemy w zakładkę Pliki, dostaniemy się do właściwego menedżera plików. To właśnie tutaj odnajdziemy wszystkie nasze dane. Oczywiście i w tym miejscu Google dodało kilka ułatwień. Przede wszystkim mamy szybki dostęp do folderów Pobrane, Obrazy, Filmy itd. Wszystko to sprawia, że korzystanie z aplikacji staje się znacznie przyjemniejsze.

Ciekawą funkcją jest wysyłanie plików offline. Program pozwala na udostępnianie innym urządzeniom danych, mniejszych niż 10 MB, za pomocą szybkiego hotspotu i bluetooth – wszystko można wykonać bez dostępu do internetu.

Aplikacja nie została jeszcze opublikowana i nie jest dostępna w Sklepie Play, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować ją za pomocą pliku .apk, który pobierzecie >stąd<.

Źródło: Android Police, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona