Ważne

Oglądających pierwszy odcinek “Stranger Things 2” było trzy razy więcej niż widzów całego 5. sezonu “House of Cards”

Seriale produkcji Netflixa są bardzo popularne, choć zwykle trudno dotrzeć do danych dotyczących tego, ile ludzi tak naprawdę je ogląda. Netflix niechętnie dzieli się takimi liczbami z mediami, stąd próbują zajmować się tym firmy profesjonalnie analizujące oglądalność różnych show.

Według danych zgromadzonych przez Nielsen, pierwszy odcinek Stranger Things 2 obejrzało 15,8 mln osób, w ciągu pierwszych trzech dni emisji sezonu, w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Z tej pokaźnej grupy aż 326 000 widzów obejrzało wszystkie dziewięć odcinków drugiego sezonu w ciągu jednego dnia.

Zestawmy to z innymi produkcjami telewizyjnymi. Na przykład podczas premiery siódmego sezony Gry o Tron, pierwszy odcinek obejrzało 16,1 mln widzów – i to jednej nocy. Międzyczasie miał premierę ósmy sezon serialu The Walking Dead – otwierający go odcinek widziało 15 milionów osób. Jedyną produkcją Netflixa, która może zbliżyć się do poziomu tych produkcji, jest House of Cards 5które tej wiosny było oglądane przez 4,6 mln ludzi.

Netflix pewnie byłby zadowolony z informacji dotyczących Stranger Things 2, gdyby nie fakt, że zdaniem giganta strumieniowania wideo, liczby te są dalekie od rzeczywistości. Jak firma przekazała redakcji The New York Times, dane analityków z Nielsen są niedokładne. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby odbiór jednego z najważniejszych seriali Netflixa był znacznie wyższy. W końcu Nielsen nie ma dostępu do statystyk z komputerów i urządzeń mobilnych – analizuje informacje zebrane tylko i wyłącznie z typowych telewizorów.

Jedno jest jasne: Stranger Things to teraz jedna z najcenniejszych marek Netflixa i wchodzi w skład 8-miliardowego biznesu giganta usług wideo, bo na tyle aktualnie są wyceniane wszystkie seriale Netflix Originals.

Widzieliście już drugi sezon Stranger Things? (Justice for Mews! ;)

źródło: The New York Times przez Engadget

Komentarze

 • St2

  Doliczyć trzeba oglądających online ;) to wyjdzie o wiele większa ilość.

 • Tech-Floyd :)

  Dzisiaj będę oglądał 6 odcinek 2go sezonu. Bardzo dobry serial, nie spodziewałem, że tak przyjemnie będzie się oglądać:)

 • GieKa

  No i jaki z tego wniosek że pierwszy odcinek ST2 oglądnęło 15,8 mln. na Netflixie (nie wiadomo czy w Stanach czy na świecie) a pierwszy odcinek siódmego sezonu GoT na HBO 16,1 mln. (nie wiadomo czy w Stanach czy na świecie)?

 • ja.n.

  Obejrzane – czekam na kolejny sezon :-)

 • lukas_bukowski

  Fantastyczny serial, perełka!

  • Misielko

   A tak bez spoilerów, o czym i jak byś zachęcił? :)

   • vvaz

    Jeśli lubisz książki Kinga, Koontza i wczesne filmy Spielberga to musisz obejrzeć i nie zawiedziesz się.

    • Misielko

     No to w sumie dalej nic nie wiem, bo nie znam tych dzieł.

     • dodo

      .,

 • FireFrost

  Czyli ludzie oglądają coś jeszcze poza superbohaterami?

  • Tech-Floyd :)

   Co ma stranger things do sueprbohaterów?

  • ja.n.

   a kto powiedział że tam nie ma supermocy ;-)

 • Marek

  Jak to “zbiera dane z typowych telewizorów”? To jakas firma X ma dostep do danych co kazdy oglada na swoim telewizorze “smart”. Kto by pomyślał ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona