Nowe rozwiązania ARM umożliwią wyświetlanie treści HDR nawet na ekranach SDR. Ale nie tylko to

Nowe rozwiązania ARM umożliwią wyświetlanie treści HDR nawet na ekranach SDR. Ale nie tylko to

Ekran to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów każdego smartfona. A że te urządzenia towarzyszą nam przez cały dzień i służą również do konsumowania treści multimedialnych chcielibyśmy, żeby wyświetlany obraz był możliwie jak najlepszej jakości. Nowe rozwiązania ARM mają to właśnie zapewnić.

W tym celu ARM stworzyło całkowicie nową architekturę o nazwie Komeda. Jest ona – jak podaje producent – podstawą dla nowego, prawdziwie zintegrowanego rozwiązania z dziedziny wyświetlania, składającego się z Mali-D71, CoreLink MMU-600 i Assertive Display 5. Pierwszy z ww. to procesor obrazu, który zapewnia m.in. oszczędność energii na poziomie 30% i jest niezależny od GPU, a w dodatku jest dwukrotnie wydajniejszy niż Mali-DP650 (poprzednia generacja) o tym samym rozmiarze.

ARM Mali-D71 (fot. ARM)

Assertive Display nie jest całkowicie nowym rozwiązaniem, ponieważ z powodzeniem znalazł zastosowanie już w przeszło miliardzie urządzeń z wyższej półki. Ma on głównie za zadanie możliwie jak najbardziej realistycznie odwzorowywać wyświetlane na ekranie treści. Assertive Display 5 stanowi jego rozwinięcie – jest bowiem w stanie wyświetlać treści w HDR na jakimkolwiek panelu, nawet na ekranie SDR.

ARM Assertive Display 5 (fot. ARM)

Jak podaje ARM, opracowanie nowych rozwiązań było niezbędne z uwagi na stale rosnącą popularność wirtualnej rzeczywistości oraz oczekiwania użytkowników urządzeń mobilnych. Jak wspomniałem, spędzamy z nimi praktycznie cały dzień, więc chcielibyśmy, żeby wyświetlany obraz był jak najlepszej jakości. Dlatego ARM pomyślało również o zwiększeniu dostępności trybu HDR. Wymyślone przez producenta rozwiązanie ma także polepszyć komfort korzystania z trybu multi-window – tak, aby user experience było takie samo, jak na desktopach.

Źródło: ARM przez Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona