Surface Pro z LTE Advanced - to nowa wersja hybrydy Microsoftu, którą zobaczymy w grudniu - Tabletowo.pl

Surface Pro z LTE Advanced – to nowa wersja hybrydy Microsoftu, którą zobaczymy w grudniu

Odkąd Microsoft zaprezentował Surface Pro, minęło kilka miesięcy. Po hybrydzie z najwyższej półki cenowej i wydajnościowej oczekiwalibyśmy, że będzie ultramobilna, a do osiągnięcia tego celu brakuje urządzeniu tylko modemu LTE. Gigant z Redmond zamierza to naprawić, prezentując w przyszłym miesiącu Surface Pro Advanced.

Tak naprawdę, to pełna nazwa wspomnianego modelu to Microsoft Surface Pro with LTE Advanced, co brzmi nie dość, że długo, to dość szumnie. Na razie wiadomo tylko, że w modem będzie wyposażona odmiana z procesorem Intel Core i5, i będzie dostarczony z chipsetem Qualcomm Snapdragon X16. Obsługuje on aż 20 pasm LTE, zatem producent najwyraźniej chce, żeby z tego modelu użytkownik mógł korzystać z każdego miejsca na świecie, nie obawiając się przerw w łączności z siecią – przynajmniej nie z winy sprzętu.

Jak widzieliśmy na filmikach promocyjnych z maja, Surface Pro zapewnia 13,5 godziny pracy (jeżeli za pracę uznamy nieprzerwane niczym oglądanie filmów). Oczywistością jest, że aktywny modem LTE skróci czas działania hybrydy, choć trudno na ten moment powiedzieć, o ile.

Ceny oraz dostępność również nie zostały ujawnione, choć wiadomo, że Microsoft udostępni Surface Pro Advanced w pierwszej kolejności klientom biznesowym.

źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona