Ważne

Allegro udostępni wkrótce nową metodę płatności

Allegro jest bez wątpienia najpopularniejszą platformą e-commerce w Polsce. To zobowiązuje, dlatego jej właściciele stale ją udoskonalają, aby robienie zakupów za jej pośrednictwem było jeszcze łatwiejsze, wygodniejsze i przyjemniejsze. Jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest oferowanie wielu metod płatności – wkrótce klienci będą mogli skorzystać z kolejnej.

Zarówno w wersji przeglądarkowej Allegro, jak i w aplikacji na urządzenia mobilne za zakupy można płacić na mnóstwo różnych sposobów – każdy więc reguluje należność w taki sposób, w jaki preferuje. Właściciele platformy uznali jednak, że warto dalej rozszerzać wachlarz dostępnych metod płatności i w tym celu podjęli współpracę z marką Przelewy24.

Wkrótce klienci będą mogli dzięki temu płacić za pomocą usługi BLIK OneClick. Być może niektórzy już się z nią spotkali, ponieważ coś podobnego oferuje kilka banków, w tym PKO BP i mBank. Zasada jej działania jest bardzo prosta: podczas pierwszej transakcji użytkownik wybiera BLIK jako metodę płatności, przepisuje kod i zatwierdza ją w aplikacji mobilnej. W tym momencie system jednak zapamiętuje i dodaje do zaufanych Allegro.

Dzięki temu podczas kolejnych zakupów na tej platformie klient nie będzie już musiał znowu robić tego wszystkiego, co zwykle – wystarczy, że potwierdzi płatność w aplikacji jednym tapnięciem. Tym samym skróci się proces finalizacji transakcji. Może się wydawać, że to tylko kilka sekund oszczędności, ale jeżeli ktoś preferuje akurat tę metodę płatności (tzn. BLIK), szybko się przyzwyczai, ponieważ jest to zwyczajnie wygodne.

A Wy w jaki sposób najczęściej płacicie na Allegro? Ja na przykład preferuję PayU i Android Pay.

Polecamy również:

PKO ulepsza BLIK-a: One Click już dostępny dla klientów banku

Źródło: Przelewy24

Komentarze

 • Karta. Bo w razie czego jest cashback

  • PW

   Chargeback ;)

 • cycu2007

  Oj nie. Co jak co ale pin czy hasło będę wpisywal za każdym razem. Żadne automatyczne przelewy czy logowania. Zawsze ktoś może przejąć konto

 • CezaR

  Ja na Allegro korzystam z Blika lub PayU zależy czy mam tel przy sobie. Podobno PayU ma być dostępne także w AliExpress :)

   • Wuuuuu

    i co to za nowość skoro przelewy24 są tam od roku :)?

    • Ja wolę na przykład PayU, jakoś nie mam w zwyczaju korzystać z Przelewy24 ;)

     • Wuuuuu

      taki sam wybór jak słodzenie mniej kalorycznym cukrem białym a brązowym – jeden pies.

     • Niby tak, ale jednak jedni wolą jedno, a drudzy drugie i fajnie mieć wybór.

     • Wuuuuu

      zgadza się, ale nie rozumiem tego wielkiego halo w internecie od kilku dni i krzyków wielka zmiana na alliexpress, allegro zagrożone itp itp.. skoro nic to nie zmieniło P24 były wię doszła po prostu kolejna ‘polska’ opcja do zaplaty nic wiecej.. domyślam się,że to payu oplaciło to wielkie halo. spoko :)

     • Prada

      Zupełnie błędne założenie o możliwości wyboru. To czy płatność przedzie przez PayU czy przez Przelewy24 zalezy tylko od Allegro Finanse, klient nie ma tu nic do powiedzenia.

 • Rafał Czapiewski

  BLIK jest super 😃

 • eGzu

  Do póki jestem tak biedny jak jestem to czemu nie, ale gdybym miał więcej $, to już bym się bał automatyzować płatności.

 • gumis

  BLIK

 • Wiktor

  A jaka będzie realna różnica między PayU a przelewy24? Wydaje mi się że żadna.
  Natomiast ponieważ PayU i Allegro maja różnych właścicieli obecnie to być może w przyszłości PayU zniknie w ogóle.

 • Karol

  Do allegro dojdzie P24 a do Aliexpress payU ;)

 • Wuuuuu

  “dlatego jej właściciele stale ją udoskonalają” podnoszeniem prowizji sprzedawcom, waleniem kosztami z czapy, nie dbanie o to, ze ludzie klikają kupuj później rezygnują i nie idzie dojść aby allegro oddało prowizję od nie-sprzedaży itp :) czekam aż ten monopolik się skończy jak wejdzie amazon

 • Sandra Jałowiec

  Ja jako użytkownik również czekam na amazon, bo zmiecie ich z powierzchni ziemi a jako żona mądrego przedsiębiorcy jestem zadowolona że wraz z tymi zmianami “na lepsze ;)” mąż poszedł na swoje, prowadząc sklep internetowy. Niedawno usłyszeliśmy że nie da się odwołać od decyzji jak klient nie potwierdzi wersji sprzedaży że nie doszło do finalizacji aukcji, śmiech na sali. A bodajże po tym wpisie http://netgraf.pl/blog/dlaczego-lepiej-sprzedawac-u-siebie-niz-placic-prowizje-na-allegro,20 się tylko przekonaliśmy oboje, że ta platforma pójdzie na dno – przeciez tu dokładnie ktoś obliczył jak wygląda utrzymanie sklepu w porównaniu do allegro i niestety kiedyś świetny serwis dla obu stron, dziś wypada marnie jak nigdy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona