Ważne

Poniosły Cię emocje w konwersacji? WhatsApp daje siedem minut na skruchę

Współcześnie coraz więcej osób przedkłada komunikatory internetowe nad rozmowę w cztery oczy, co skutkuje tym, że nawet poważne konwersacje odbywają się  za pośrednictwem aplikacji. Twórcy WhatsAppa wiedzą, że niektóre wiadomości są napisane pod wpływem emocji i nadawca pożałował ich wysłania dosłownie sekundę po fakcie, więc od teraz możliwe jest ich usuwanie.

Oczywiście moją interpretację z bezmyślnym napisaniem wiadomości z powodu emocji należy traktować z przymrużeniem oka – mimo to zdarza się, że nadawca już chwilę po wysłaniu danej wiadomości chciałby ją “cofnąć” – czy to ze względu na pomylenie odbiorców, czy też figle, jakie spłatała autokorekta, czy nawet błąd ortograficzny, którego wręcz się wstydzi. Problem w tym, że nie zawsze jest to możliwe, lecz taką funkcję właśnie otrzymał WhatsApp.

W najnowszej wersji aplikacji pojawiła się opcja Delete for everyone, czyli Usuń u wszystkich. Jej użycie jest wręcz banalnie proste – wystarczy wybrać wiadomość, która nam się nie podoba, przytrzymać ją, kliknąć Usuń, a następnie Usuń dla wszystkich. I gotowe – jeśli się pospieszycie, to obędzie się bez wstydu związanego z niepożądaną informacją.

Domyślacie się zapewne, że jest kilka warunków. Po pierwsze, na cofnięcie swoich błędów mamy zaledwie 7 minut. Po drugie, obie strony muszą korzystać z najnowszej wersji aplikacji WhatsApp, aby funkcja była w ogóle obsługiwana. Twórcy komunikatora dodają również, że odbiorcy mogą zobaczyć wiadomość zanim zostanie usunięta lub jeśli usunięcie się nie powiedzie, a nawet zaznacza, że jeśli tak się wydarzy, to nie zostaniesz powiadomiony(a).

Najważniejszy aspekt tej funkcji zostawiłem na koniec. To nie jest tak, że wysłana i usunięta wiadomość zginie bez śladu. Zamiast niej pojawi się widoczny na powyższym zrzucie komunikat Ta wiadomość została usunięta. Wydaje mi się, że to nie jest najgorsza opcja – w końcu lepiej, aby odbiorca zobaczył coś takiego, niż przeczytał wiadomość powstałą w wyniku fatalnego przejęzyczenia niczym w skeczu z Maszyny czasu Manna i Materny ;).

Co ciekawe, chciałem przetestować tę funkcję i jeszcze nikt z redakcji nie mógł z niej korzystać na oficjalnej wersji aplikacji – potrzebne było pobranie wersji beta z Google Play, aby móc usuwać wiadomości. W związku z tym, musimy – zgodnie z tradycją – uzbroić się w odrobinę cierpliwości w oczekiwaniu na aktualizację.

źródło: WhatsApp, WA Beta Info via Android Community

Komentarze

 • Linkyop

  Czy ta apka próbuje udawać Telegram? Przecież to jej się nie uda. 😂

  • BungaBunga

   Telegram jest mega niedopracowany z masą słabych rzeczy. Viber dużo lepszy, Line, czy nawet Wechat.

   • Linkyop

    Widać, że nie miałeś Telegrama.

    • Szukar

     Widać że z jakiegoś powodu nie spełniał jego/jej oczekiwań. Oraz przynajmniej 2 innych osób które dały “+”. Ekspert się znalazł. Będzie innym mówił z jakiej aplikacji korzystali a z jakiej nie i zarzucał kłamstwo.

     • Linkyop

      A niech se korzystają. To oni korzystają z gorszych apek.

     • Szukar

      Dlaczego zakładasz że gorszych? Nie wiesz z czego korzystają, jakie mają potrzeby i co najważniejsze: kto z ich otoczenia korzysta z danego komunikatora. Nie korzystam z telegrama i wielu innych komunikatorów z jednego prostego powodu. Poza kilkoma osobami które mają WhatsApp, wszyscy moi znajomi mają tylko fb messengera. I pomimo że nie lubię tej aplikacji to jestem w pewnym sensie zmuszony do korzystania z niej.

     • cruel

      Śmieszny tok myślenia.
      Korzystam z whatsappa i nie mam powodu do narzekania. Wszyscy znajomi go posiadają, wiele to ułatwia.

      Tak samo czasem korzystam z messengera i nie wiem co miałoby spowodować narzekanie na te 2 aplikacje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona