Ważne

Konta pocztowe Outlook.com wkrótce bez reklam, oczywiście nie dla wszystkich

Z nowej wersji serwisu pocztowego skorzystają subskrybenci usługi Office 365 w wersji Home i Personal

Druga po Gmailu pod względem popularności zagraniczna usługa pocztowa zyskała nie tak dawno w ramach testów nowy, znacznie odświeżony wygląd. Od dziś natomiast Microsoft rozpoczyna wdrażanie płacącym abonament użytkownikom Office usługi pozbawionej reklam.

Brak reklam w witrynie Outlook.com powinien pozytywnie wpłynąć na działanie strony internetowej usługi (do tej pory była niestety dość ociężała). Co więcej, pojawią się wkrótce zapożyczone z firmowych kont funkcje poprawiające bezpieczeństwo – skanowanie załączników w poszukiwaniu szkodliwych plików oraz weryfikacja linków. Zgodnie z informacjami ze strony Microsoftu, po kliknięciu w link w czasie rzeczywistym przeprowadzona ma być weryfikacja strony i – w przypadku wykrycia, że może być ona źródłem wirusów lub malware – użytkownikowi wyświetli się stosowne ostrzeżenie.

Wprowadzanie nowych funkcji przebiegać ma automatycznie i ma zakończyć się w ciągu miesiąca – użytkownik nie musi nic robić, by je zyskać. Co ciekawe, w przypadku pięciostanowiskowej licencji Office 365 Home, bogatsze konto pocztowe otrzyma nie tylko główny licencjobiorca, lecz również użytkownicy, którym  dodatkowe licencje zostały przekazane w ramach rodziny.

Korzystam z konta Outlook.com jako drugiego i bardzo mnie cieszy, że Microsoft w końcu wziął się za poprawę działania swojej poczty. Szczególnie, że konto Microsoft jest centralnym zwornikiem większości usług sieciowych Office i Windows 10. Tymczasem jednak ja również muszę cierpliwie poczekać na włączenie nowych funkcji :)

Źródło: Microsoft

Komentarze

 • Co jest takiego super w Outlooku, że posiada wersję premium? Korzystam z Gmaila (appka Inbox) i jakoś nie widzę czegoś, co ma Microsoft, a Google nie. :?

  • Andrzej Libiszewski

   Ja też korzystam z gmaila jako głównej poczty. A Outlook to dla mnie konto dodatkowe. Zalety?
   Integracja z OneDrive i Win10, dość dowolne tworzenie aliasów umożliwiające założenie sobie spamtrapa bez konieczności zakładania dodatkowych kont. Dodatkowo fajną sprawą jest możliwość skonfigurowania sobie dostępu dla programu pocztowego przez Exchange a nie IMAP. Powiadomienia push na iPhone w natywnej aplikacji pocztowej to też miła sprawa.

 • xnxn

  Z premedytacją przestałem korzystać ze wszystkich usług Microsoftu z których mogłem za rzecz innych firm po tym jak zabrali przestrzeń w onedrive.
  W przypadku maila i chmury zdecydowanie wolę Google.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Zmniejszyli, nie zabrali :)

   • Andrzej Libiszewski

    Kto kliknął na czas, temu nic nie zabrali. A dla płatnych użytkowników Office 365 w zestawie 1TB na OneDrive.
    A od ostatniej aktualizacji i ponownego wprowadzenia migawek plików OneDrive ma znaczną przewagę nad Google Drive.

    • xnxn

     Masz na myśli miniatury które na zajmowały podwójnie miejsca na dysku i w przestrzeni?
     Jeśli tak to rychło w czas, na win 7 z tego korzystałem , po aktualizacji do win 10 już tego nie było. Cieszę się że mi o tym przypomniałeś , kolejny plus dla nich .

     • Andrzej Libiszewski

      O ile pamiętam, migawki zostały wprowadzone wraz z Windows 8.1, więc nie mogłeś raczej korzystać z nich w 7 :) Poza tym się zgadza :)

   • xnxn

    Zabrali, miałem 30GB za polecenia, zakupy itp. Nie zmniejszyli podstawowej przestrzeni tylko zabrali dodatkową która była moja na czas nieokreślony.

    • Konrad Uroda-Darłak

     Zmniejszyli pojemność, wystarczyło kliknąć w link by zachować dotychczasową. Nie zrobiłeś tego, cóż :x Ja mam tyle ile miałem.

 • Chore jest to, że dla O365 nie będzie własnych domen tak jak w przypadku Outlook Premium (tzn. jest ale tylko dla wariantów biznesowych). Nie ogarniam Microsoftu, wrzucili Outlooka Premium, nawet go nie reklamowali za bardzo a teraz zamykają… Używałem nieco w trakcie testów beta, było nawet nawet. Szkoda że nie potrafią się ogarnąć

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona