Gdzie dać ser na hamburgerze, czyli o emoji słów kilka

Nie ma na świecie nic piękniejszego niż hamburger, prawda? Niejeden dałby się pokroić za soczystą wołowinę w chrupiącej bułce, a więc nic dziwnego, że emoji prezentujące ten posiłek wywołało aż taką dyskusję w internecie. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że odniósł się do niej sam CEO Google.

Wszystko – jak zawsze – zaczęło się dosyć niewinnie. Każdy z nas wie, że emoji przygotowane przez różnych producentów zwyczajnie się różnią i ktoś wpadł na niegłupi pomysł, aby porównać ze sobą te graficzne emotikony.

Dyskusja dotycząca powstającej z powietrza piany nie wywołała szczególnego poruszenia, ale wystarczy cofnąć się w czasie o kilkanaście godzin, aby trafić na ćwierka, który spotkał się z ogromnym echem społeczności internetu.

Dyskusja na temat jedynego słusznego ułożenia składników w hamburgerze rozniosła się po sieci w kilkanaście minut, a i obie strony walczące pokusiły się o różne fortele. Fanatycy Google zarzucają Apple to, że pomidor używany przez giganta z Cupertino na pewno ma coś wspólnego z GMO (bo to niemożliwe aby był aż taki ogromny), a sadownicy natychmiast odpowiadają, że lepsze to niż skapujący na ręce ser.

Całość jest oczywiście dosyć żartobliwa, ale sama dyskusja chyba spodobała się Google – w końcu mało kto może się pochwalić, że Sundar Pichai odniósł się do jego tweeta.

CEO Google obiecał, że rzuci wszystko i w poniedziałek zajmie się tym, aby kalifornijski burger był idealny – jedynym warunkiem jest to, aby ludzie zgodzili się co do prawidłowej kolejności ułożenia składników.

Można by powiedzieć, że to już koniec i odejść z uśmiechem na twarzy, ale znaleźli się tacy, którzy pokusili się o zebranie emoji hamburgera wszystkich producentów i postanowili porównać je między sobą!

Porównanie emoji hamburgera u różnych producentów / fot. Emojipedia

Chyba najbardziej zaskakujący jest Samsung, który wierzy, że ser rozpuści się jeśli położymy go na sałacie. A może to zabieg celowy?

Ten wpis ma zabarwienie humorystyczne i należy traktować go z przymrużeniem oka ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/04/konsorcjum-unicode-wstepnie-zaakceptowalo-67-wzorow-nowych-emoji/

źródło: The Verge, Emojipedia
grafika główna: Pixabay