Od 2018 roku smartfony Huawei i Honor będą miały w Europie preinstalowany dedykowany sklep z aplikacjami

Niektórzy producenci, na przykład Samsung, od dawna oferują swój własny sklep z dedykowanymi aplikacjami i dodatkowym contentem. Huawei też, chociaż nie w Europie. Wkrótce się to jednak zmieni, ponieważ począwszy od 2018 roku, każdy nowy smartfon z logo HuaweiHonor na obudowie, jaki zostanie sprzedany na Starym Kontynencie, będzie miał fabrycznie zainstalowane takie coś.

Dedykowany sklep z aplikacjami ma oferować system rekomendacji i pomagać odnaleźć użytkownikom interesujące aplikacje i gry. Producent chwali się, że średnia ocen wynosi w nim 4,3 na 5. Aby cały czas ulepszać ofertę, do współpracy zaproszono 15 deweloperów (którzy najpewniej stworzą lub udostępnią nowe programy na tej platformie).

Razem z dedykowanym sklepem, Huawei planuje uruchomić również serwis z contentem w formie wideo. Podpisano nawet “strategiczne partnerstwa” z dwoma (nie wymienionymi z nazwy) producentami. Mają być w nim dostępne zarówno filmy, jak i programy telewizyjne – co najważniejsze, całkowicie pozbawione reklam.

Żeby tego było mało, Huawei wprowadzi także płatne motywy. Aktualnie wszystkie są za darmo i cieszą się ogromną popularnością – z dedykowanej platformy korzysta przeszło 160 milionów użytkowników, którzy miesięcznie pobierają 40 milionów motywów.

Huawei zapewnia, że – mówiąc kolokwialnie – dla każdego znajdzie się coś miłego. Ma to umożliwić m.in. współpraca z Under The Milky Way – międzynarodowym dystrybutorem cyfrowych filmów i dokumentów, który ma w swojej ofercie ponad 4000 tytułów w imieniu 400 właścicieli praw autorskich w 100 krajach na całym świecie. Miejmy nadzieję, że po polsku też się coś znajdzie ;)

*Na zdjęciu tytułowym Huawei P10 i Honor 9 (pod linkiem znajdziecie ich porównanie)

Źródło: Android Central

Komentarze

 • as

  niech lepiej zaczna aktualizowac telefony, ktore na to zasluguja i ktorych sprzedali miliony np. Honor 8 i Huawei P9. bez klientow nie bybyliby tam gdzie sa teraz tylko pewnie w miejscu gdzie jest teraz HTC. kolejny sklep z apkami nie jest potrzebnym, a tym bardziej platne motywy.

  • PLTSHUNTER

   Nie wiem kolego czy zdajesz sobie sprawę że taki P9 jest już na rynku prawie 18 miesiecy. 18 miesięcy wsparcia to mają pixele od googla. Nie było sensownych szans że P9 i H8 dostaną 8.0 i to było wiadome od dawna

   • szafran

    Na początku było info że Honor 8 dostanie Oreo. Nawet chyba się tym chwalili. Poza tym aktualizacje powinny być zapewnione 2 lata na Androidzie.

    • PLTSHUNTER

     Nigdzie huawei nie chwalił się oficjalnie że te modele dostaną oreo. Wszelkie wymysły pochodzą z gównostron i plotek
     2 lata? Tyle nawet nexusy nie miały

   • Normalny

    Huawei P9 jest rówieśnikiem Galaxy S7, a on dostanie Oreo. Podobnie jak HTC 10 czy OnePlus 3.
    Huawei daje ciała i tyle. Cudów nie wymagam, ale dwie duże aktualizacje dla flagowca to powinien być standard.

  • ziomzlom

   Moja dwuletnia p8 dostaje aktualizacje poprawkowe

 • Lawstorant

  Dobry pomysł, przecież Samsung Store odniosło ogromny sukces.

 • Loki

  Sklep Samsunga? No moim zdaniem nie ma się czym pochwalić i jak dla mnie mógłby nie istnieć.

  • Tomasz G.

   …ja chętnie korzystałem ze sklepu samsunga by od razu odfiltrować śmieciowe oprogramowanie.

   • Loki

    No fajnie ale jeżeli o mnie chodzi to nie ma tam większości aplikacji z których korzystam.

    • Tomasz G.

     Dlatego masz zawsze sklep androida.

     • Loki

      Dlatego sklep Samsunga dla mnie może nie istnieć…

 • Tomasz G.

  Myślę że w sumie to dobre posunięcie, jeśli aplikacje będą lepiej sprawdzane niż w sklepie androida.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona