Mixer, czyli rywal Twitcha od Microsoftu, otrzymał wsparcie dla języka polskiego

Mixer to platforma do transmisji wideo dla graczy, stworzona przez Microsoft. Choć wydaje się, że nic nie jest w stanie zagrozić Twitchowi, który pod tym względem jest absolutnym liderem, gigant z Redmond się tym nie zraża i uaktualnia Mixera o obsługę kolejnych języków, w tym języka polskiego.

“Naszym celem jest łączenie streamerów i odbiorców transmisji na całym świecie. To niesamowite obserwować, jak w tym roku rośnie nasza społeczność na arenie międzynarodowej” – mówi Josh Stein, jeden z ludzi odpowiedzialnych za powodzenie projektu. Dodaje, że “jedną z pierwszych rzeczy, które chcieliśmy zrobić, to właśnie dodanie szerszej obsługi językowej”.

Jakiś czas temu Microsoft wykupił startup Beam, który skupiał się na usługach strumieniowania wideo. Firma postanowiła wykorzystać to przejęcie, by podjąć próbę konkurowania z Twitchem czy YouTube i zaoferować graczom usługę streamingu rozgrywek, zintegrowaną z systemem Windows 10. W maju Microsoft zmienił nazwę Beam na Mixer, dorzucając jednocześnie kilka nowych funkcji, w tym współdzielony stream, ukazujący rozgrywkę czterech osób jednocześnie. Wtedy pojawiły się też aplikacje na Androida i iOS.

Mixer stara się równać do Twitcha, który obecnie obsługuje ponad 30 języków. Ostatnia aktualizacja Mixera rozszerza obsługę serwisu do 21 języków. Do Mixera logujemy się za pomocą konta Microsoft lub Discord.

Myślicie, że Mixer ma szanse stać się popularny na rynku zdominowanym przez Twitcha i YouTube?

źródło: Mixer dzięki VentureBeat

Komentarze

 • toja

  i tak Twitch zostanie najlepsza platforma streamerską

  • krzjna

   Po przejęciu jego politykę szlag trafił, a po ostatnich akcjach widać jakie z nich pazery. Wiele ludzi go chwali, ale jest też wielu przeciwników. Zawsze mieć lepiej wybór.

 • bifow

  Twitch jest lepiej reklamowany przez firmy takie jak Root Games, Blizzard (darmowe limitowane przedmioty do gier za prime) itd. więc ciężko będzie mu pozyskać użytkowników, bo to czy taki serwis się trzyma i jest atrakcyjną alternatywą zależy w głównej mierze od ilości użytkowników – widzów, którzy raczej przyzwyczaili się do Twitcha, sam nie mógłbym porzucić platformy z Emoji Kappy itp.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona