Podcast: hehTech#29 – Łindołs zmienił mi tapetę…

Powered by Tabletowo

iTunesRSS

Do hehTecha wraca Adrian, który zacznie od małego zachwytu nad Surface Bookiem 2. Następnie Paweł pochwali się swoim małym zakupem i wyrazi opinie o pewnych “kontrowersjach” krążących wokół ostatniego Fall Creators Update w wykonaniu niektórych portali technologicznych. Odpowiemy również na kilka komentarzy pod ostatnimi odcinkami, m.in: “Czy smartfon lepiej kupić w oficjalnym sklepie czy portalu aukcyjnym?”. Po kąciku komentarzy będzie trochę o Dexie, Apple i audio. Na sam koniec Paweł ponarzeka na smog.

Spis treści:

 • 1:28 – Surface Book 2
 • 11:27 – Windows Fall Creators Update
 • 24:28 – JBL Go
 • 28:10 – Gdzie kupować urządzenia – portale aukcyjne czy sklepy?
 • 37:29 – Dex, Apple i audio
 • 1:02:00 – Paweł o smogu

Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów, bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.
Do usłyszenia!

Komentarze

 • Miki Patynowski

  Mam JBL go ! Jest super

 • derrago

  Wyśmiewanie pseudo technologicznego, clickbajtowego, z nieoznaczonymi wpisami sponsorowanymi i z wielkim bólem dupy blogerów o adblocki, amp itd. pudelkaweb zawsze na propsie 👍

 • tfan

  4:3 czy 16:10/9 do gier nie ma praktycznie różnicy – to tylko kwestia przyzwyczajenia. Realna różnica na korzyść panoramy jest tylko w filmach, a “kwadrat” jest lepszy w przeglądaniu netu, edycji dokumentów itp… Zupełnie nie potrzebnie się czepiacie.

 • Aż mnie podpuściliście bym poszukał tego artykułu o raku toczącym naszą cywilizację i faktycznie – to co mówiliście to ani trochę nie przesadzone, a mi się wierzyć nie chciało. “Łindołs zmienił mnie tapete! Halyna gdzie portfel?! Idemy po komputra od apla!”

  Ech, problemy pierwszego świata..

  Ten Slimport o którym pisałem to faktycznie potrzebuje adapterka ale ani to duże nie jest ani drogie (z $10) więc żadnego z tym problemu nie było.. Prawie, bo jednak jakieś tam standardy są i tak wyszło, że był kompatybilny ze wszystkim czego próbowałem oprócz monitora od Samsunga. Przypadek?

  Największą zaletą minijacka nie były ani wymiary, ani wytrzymałość, ani nawet falliczny kształt, ale jego uniwersalność – to był pomost łączący wszystkie platformy – ten port znaleźć można było na każdym sprzęcie od lat osiemdziesiątych aż do dzisiaj. A teraz wracamy do podziału na usb-c oraz lightening. Jakimś rozwiązaniem jest na pewno BT ale tak jak mówicie – wciąż jest to znacznie mniej komfortowe niż opcja z przewodem (ale nie przesadzajmy – już za 100zł można kupić coś wartego uwagi, osobiście najbardziej narzekałbym na kwestię baterii).

  PS. Dzięki za pozdrowienia!

 • Robert M

  Po co używać płyt w samochodzie;) Wygodniejszy pendrive, CD, DVD odchodzi do lamusa.

 • Jak ja lubie te pociski na Spider’s Web :D Oni to chyba specjalnie piszą te artykuły żeby póżniej się z nich naśmiewali tak jak samsung szydził w reklamach z Apple albo w 2015 kuba Klawiter o Antywebie że przyjdzie ktoś i wpie… za psucie rynku Pewnie Kotkowski Klarka Gajewski i Nowak po tym będą mieć ból zadka :O

 • Elfisher

  Proporcje nowego Surface Booka to 3:2, podobnie jak w przypadku Pixel Booka. Jeśli jest to nowy trend w urządzeniach typu laptop to jestem jak najbardziej za. iPady od początku miały proporcje 4:3 i jest to bardzo wygodne urządzenie do przeglądania internetu czy konsumpcji treści zarówno w trybie horyzontalnym, jak i wertykalnym. Ekrany panoramiczne powinne być stosowane jedynie w smartfonach, i mam tu na myśli proporcje ~2:1 jak nowy iPhone X czy Galaxy s8. Udział urządzeń mobilnych w ruchu intenetowym przegonił już urządzenia stacjonarne, efekty widać praktycznie wszędzie. Content jest układany w pionową, wąską ścianę. Wygląda tak praktycznie każdy blog, facebook, twitter, instagram itp. Proporcje 16:9 w laptopach bardziej przeszkadzają, niż pomagają. Nawet w przypadku Office’a (np. Worda), rozciągając “kartkę” do brzegów ekranu widzimy może z 20% powierzchni. Sam mam jeden monitor o proporcjach 5:4 ustawiony pionowo, widzę na nim ~dwa razy więcej treści niż na drugim 16:9 ustawionym poziomo (mimo, że drugi jest o 5 cali większy). Podsumowując: proporcje zbliżone do iPada dla monitorów, tabletów i laptopów, proporcje 2:1 dla smartfonów. Taki zabieg ma sens. Pozdro!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona