Ważne

Aż żal nie skorzystać! Menadżer plików ES File Explorer Pro za grosze

Menadżer plików to jedna z najważniejszych aplikacji na każdym smartfonie z Androidem. Zazwyczaj (choć nie jest to regułą) takowy program jest preinstalowany na urządzeniu. Chociaż trzeba przyznać, że nie zawsze dobrze się on sprawdza. Łatwo to jednak zmienić. Szczególnie, że w promocji znalazła się dobra alternatywa w postaci ES File Explorer PRO.

ES File Explorer towarzyszy mi już od bardzo dawna. Nieraz myślałem o tym, by zakupić płatną wersję tej aplikacji. Teraz cieszę się, że poczekałem. Dlaczego? Właśnie można bowiem “wyrwać” ten program za 50 groszy w Sklepie Play. Dla porównania, standardowa cena wynosi aż… 13,99 złotych! Promocja trwa do przyszłego poniedziałku włącznie (tj. do 30 października).

Aplikację wyposażono w ogromną liczbę funkcji. Oprócz zwykłego przeglądania plików, znajdujących się na urządzeniu oraz karcie microSD, można zarządzać przeróżnymi chmurami, serwerami FTP i LAN. Do tego można także oglądać pliki na AndroidTV oraz innych urządzeniach poprzez Bluetooth. Mając root na smartfonie, da się wzbogacić program o kolejne możliwości, przede wszystkim o zarządzanie danymi systemowymi.

Na pokładzie znalazło się również wiele narzędzi. Jest tutaj wygodny menadżer pobierania i systemu. Można też przeprowadzić analizę karty SD. Jeśli będzie trzeba, ES File Explorer zostanie odtwarzaczem muzyki. I choć jest to dosyć dziwne, to może być wygodne. Nie zabrakło obsługi gestów, motywów, a także ukrywania plików.

Według mnie, największym minusem programu jest jego wygląd, który przypomina mi czasy Androida Ice Cream Sandwich. Oczywiście, w menadżerze motywów da się design nieco skonfigurować, ale nadal to nie jest to, czego bym oczekiwał. Pamiętajmy jednak, że w przypadku takiej aplikacji wygląd nie jest kwestią priorytetową – jest nią funkcjonalność. A tego ES File Explorer odmówić nie można.

Pobierz aplikację z Google Play

Źródło: własne

Komentarze

 • Andrzej Libiszewski

  Zawsze jakoś Solid Explorer mi bardziej podchodził :)

  • 2451

   Ja zmieniłem ES na Solid. Jestem zadowolony, wrócić nie zamierzam.

 • bamboń

  Korzystam z niego głównie ze względu na możliwość przerzucania plików między tabletem/telefonem, a Mi Boxem. Wygodna sprawa.

 • sto lec

  Ostaniami czasy, ES stał się straszną kobyłą, rzekomo wielozadaniową. Odpuszczam.

 • Mefisto
 • anduanmix

  Ktoś mi wytłumaczy dlaczego darmowa wersja tego programu posiada opcje Sender a płatna tej opcji nie posiada? Dla nie wtajemniczonych to taka wersja wi fi direct z tym, że działa na każdym telefonie z Androidem, dzięki czemu można wysyłać duże pliki między telefonami po wi fi w ramach sieci ad hoc.

 • Artok

  Podziękuję, pozostaję wierny FX File Explorer, ES składa się w 90% ze zbędnych funkcji.

 • Fedurrr

  Przydaje się od dłuższego czasu. Za 50gr warto.

 • Tomek pozdro

  Wolę solid Explorer. :)

 • Norbi

  Solid lepszy. Używam od dawna i nie zamienię na nic innego.

 • Gregory

  Ja natomiast chwalę sobie Astro…

 • Seth

  Już dawno porzuciłem, gdy zaczęli przeginać z wynalazkami. X-plore ma wszystko czego potrzeba.

 • teges

  Korzystam, tylko że ze starej, darmowej wersji tego programu.
  Odkąd zmieniła się ikona i wygląd aplikacji, zaczęła się z tego robić zaśmiecona reklamami i niepotrzebnymi funkcjami aplikacja.

 • zz

  Przyłączam się do opinii, że od momentu, jak zrobili z tego przekombinowaną i ociężałą „kobyłę”, to podziękowałem i wróciłem do starszej wersji, którą do dziś używam na przemian z menedżerem default-owym od sony.
  Niestety, ale to przypadłość wielu aplikacji, że im nowsze tym bardziej przekombinowane i ociężałe, a czasem wręcz tracą swoje walory użytkowe .
  Dlatego dawno wyłączyłem aktualizacje apek i robię je tylko jak widzę w opisie konkretne zmiany.
  Nie zapominam przy tym o robieniu backupów, aby w razie czego móc szybko wrócić do sprawdzonej starszej wersji.

 • spi

  Po wielu testach alternatyw przeszedłem na mixplorer. Es niestety poszedł w agresywną kapitalizację i teraz już zbiera ostatnie krople ze swojej dawnej opinii. U mnie osobiście wypadł jak weszły super fajne funkcje z reklamami na ekranie blokady. Co za badziew….

 • greg

  hehe, nikt nie uzywa total commandera? widac, ze tu sama mlodziez i dwa okna to kłopot ;) :).

  • Andrzej Libiszewski

   Solid też ma dwa okna ;>

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona