Ważne

Sony jest szybkie: Xperia XZ Premium właśnie dostaje Androida 8.0 Oreo

Sony Polska przekazało informację, że rozpoczyna się proces aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla Xperii XZ Premium. Wraz z najnowszą wersją systemu, w smartfonie pojawi się szereg nowych funkcji.

Nie możemy Wam pokazać żadnych zrzutów ekranu z aktualizacji systemowej, więc nie wiemy, ile waży paczka z nowym Androidem ani nie znamy pełnej listy usprawnień, jednak Sony postanowiło samo pochwalić się, co takiego wnosi nowa Oreo na Xperię XZ Premium.

Oto niektóre z rzeczy, które będą mogli przywitać na swoich urządzeniach właściciele flagowca Sony:

 • Kreator 3D – to funkcja, którą fani marki już znają, gdyż pojawiła się w modelach Xperia XZ1 i XZ1 Compact. Pozwala na zeskanowanie twarzy, głowy, jedzenia bądź jakiegokolwiek innego obiektu, a następnie odtworzenie go jako avataru 3D lub innego dowolnego obrazu, który będzie można łatwo udostępnić w social mediach bądź wykorzystać w druku 3D. Skanowanie trwa poniżej minuty.
 • Rejestrowanie Predykcyjne – przydatna opcja podczas robienia zdjęć: obrazy są rejestrowane jeszcze zanim naciśniemy spust migawki aparatu. Później można wybrać najlepsze ujęcie spośród czterech zarejestrowanych ekspozycji.
 • Autofokus Ciągły – nic dodać, nic ująć. Rozpoznaje, śledzi i przechwytuje sekwencje poruszających się obiektów wykonując wyraziste, pozbawione nieostrości zdjęcia.
 • Udoskonalona jakość dźwięku – zapewne zestaw poprawek dla układu audio. Ulepsza strojenie przednich stereofonicznych głośników oraz dodaje wsparcie Qualcomm® aptX™ HD audio dla bezprzewodowych słuchawek.
 • Skróty aplikacji – zmienią się nieco, pozwalając na łatwy dostęp menu, po długim naciśnięciu (przytrzymaniu) ikony aplikacji.

Aktualizacja trafi w pierwszej kolejności do tych użytkowników Xperii XZ Premium, którzy zakupili ją w wolnej sprzedaży. Ci, którzy skorzystali z oferty jednego z operatorów telefonii komórkowej, będą musieli poczekać na swoją kolej.

ZOBACZ TEZ:

Recenzja Sony Xperia XZ Premium – co poza Super Slow Motion?

źródło: Sony

Komentarze

 • Piotrek

  W Polsce aktualizacja smartfonów Sony Xperia zawsze trafia najwcześniej do Orange i T-Mobile, później są urządzenia z wolnej sprzedaży (CE1), następnie Plus a na samym końcu Play.

 • Metiu

  Warto także dodać, że Oreo wprowadzi nowe ustawienie do aparatu, które ma naprawić problem ze zniekształconymi zdjęciami.

  https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-XZ-Premium/XZP-camera-has-serious-distortion-issue/m-p/1271268#M7658

 • ooBA7MANoo

  Nie dostaje, tylko dostanie w grudniu. Tak jak jest napisane na japońskiej stronie Sony Xperia. Do tego kreator 3D i jeszcze jakieś dwa gówna na dokładkę

 • VenusTheGames

  Te Skróty aplikacji nie trzeba mnieć oreo zeby mieć tą funkcje wystarczy tylko zainstalować aktualizacje xperieHome

 • Piotr Chudziak

  Właśnie mam aktualizacje na swojej xz premium do 8,0. Telefon pochodzi z Media Markt

 • Igor

  Ja juz mam 8.0 wazylo prawie 1.3 gb i smiga jak talala. Narazie zadnych bledow nie widze. Tel z przedsprzedazy

  • Wojtek Czaszek Zahorodny

   Witam, nie zauważyłeś może spowolnienia transmisji po LTE ? mnie spadło z 30 mbps do 2 :(

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona