Blast i MegaBlast - nowości od Ultimate Ears z asystentem głosowym Alexa - Tabletowo.pl
Ważne

Blast i MegaBlast – nowości od Ultimate Ears z asystentem głosowym Alexa

Ultimate Ears to firma znana ze swoich głośników rozpoznawalnych po cylindrycznym kształcie, obudowie wykonanej z tkaniny oraz gumy, jak i dużymi przyciskami plus/minus. Blast i MegaBlast to następcy Boom2 i MegaBoom. Nowe urządzenia tego producenta od swoich poprzedników z zewnątrz nie różnią się prawie niczym. Wszystkie nowinki znajdują się wewnątrz.

Tabletowo.pl Blast i MegaBlast - nowości od Ultimate Ears z asystentem głosowym Alexa Akcesoria Asystenci głosowi Nowości Sprzęt

Największą nowością w głośnikach marki UE jest asystent głosowy Alexa. Jest to kluczowa różnica między serią produktami Blast a Boom2 oraz Megaboom. To dzięki niej użytkownik sprzętu będzie mógł sterować głośnikiem, zarządzać multimediami oraz zadawać pytania za pomocą komunikatów głosowych. Trzeba zaznaczyć, że podobne funkcje można znaleźć w innych głośnikach z asystentami. UE udoskonaliło również aplikację do zarządzania głośnikiem. Teraz wystarczy zalogować się na konto Amazon, dostosować pod siebie ustawienia, połączyć egzemplarz pod sieć WiFi a sprzęt będzie się sam aktualizował za pomocą chmury.

Alexa to nie wszystko. UE zaznacza że nowe urządzenia są głośniejsze aż o 40% od swoich po przedników. W środku znalazły się dwa nowe przetworniki 25 mm oraz 35 mm. Sprzęt ma osiągać głośność 90 db. Producent podaje, że jest to głośnik oferujący brzmienie 360°. Oznacza to, że przemieszczając się w lewo i prawo, nie powinniśmy zauważyć dużej różnicy w dźwięku. Czas pracy na jednym ładowaniu również uległ poprawie. Teraz na jednym ładowaniu głośnik powinien wytrzymać nie 12, a 16 godzin. Co ciekawe, Blast nadal jest zgodny ze standardem MicroUSB a nie USB-C.

W kwestii wodoodporności, seria Boom, jak i Blast, mają ten sam certyfikat IP67. Spokojnie można wskoczyć do basenu, natomiast warto pamiętać, aby nie zanurzać go na głębokość większą niż 1 m i na czas wynoszący więcej niż 30 minut.

Tabletowo.pl Blast i MegaBlast - nowości od Ultimate Ears z asystentem głosowym Alexa Akcesoria Asystenci głosowi Nowości Sprzęt

Nowe głośniki pojawią się w sześciu kolorach: Grafit, Blizzard, Niebieska Stal, Merlot, Mojito, Lemoniada.  Kwota, jaką trzeba przeznaczyć na jeden egzemplarz, to 230 dolarów w przypadku Blast i 300 dolarów – MegaBlast. Do zestawu będzie można dokupić podstawkę Power Up, której cena wynosi 40 dolarów. Oficjalna polska cena nie jest na ten moment znana.

Warto jednak podkreślić, że Ultimate Ears dosłownie kilka tygodni temu oficjalnie wprowadziło do Polski trzy głośniki: Wonderboom, Boom2 i MegaBoom, o czym pisaliśmy w tym wpisie.

Źródło: TechnoBuffalo, UE

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

Windows Fall Creators Update okiem fana

Czyli fajnie, że się pojawił, ale nic by się nie stało, gdyby go nie było

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona