Ważne

W PayU możesz teraz odroczyć płatności za zakupy internetowe nawet na 30 dni

Nowa usługa, którą wprowadza PayU nazywa się “Płacę później” i… jest dokładnie tym, na co ta nazwa wskazuje. Dla kupujących to udogodnienie, zaś dla sprzedawców – szansa na zyskanie dodatkowych klientów.

Z nowej metody płatności mogą skorzystać osoby składające zamówienie o wartości od 100 do 2000 złotych. W sklepie lub serwisie aukcyjnym należy wybrać opcję “Płacę później” (oczywiście sprzedawca musi ją wcześniej odblokować). Po wypełnieniu kilku pól i potwierdzeniu swojej tożsamości, dostaniemy na telefon SMS-a z kodem. Zatwierdza on umowę pożyczki.

Tak, nowa usługa PayU to w gruncie rzeczy pożyczka – żaden sprzedawca nie zgodziłby się przecież na miesięczną zwłokę w zapłacie za towar. Zatem za nasze zakupy płaci ktoś inny – i nawet nie jest to PayU, tylko partner finansowy firmy, czyli Kreditech, działający pod marką Monedo. To sprawdzony kredytodawca, który współpracuje już z PayU od ponad roku, będąc odpowiedzialnym za prowadzenie finansowej strony usługi Raty w PayU.

Najlepiej “wyrobić się” ze spłatą zobowiązania w ciągu 30 dni od zakupu. Później spłata pożyczki zostanie automatycznie rozłożona na 6 rat, z prowizją 4,08% w skali miesiąca. Zanim to nastąpi, można skrócić okres spłaty do 3 miesięcy.

Oczywiście sprzedawca nie czeka miesiąc na to, aż pieniądze za towar trafią na jego konto. Monedo dokonuje zapłaty w imieniu kupującego praktycznie z miejsca. Szereg sklepów dołączyło już do nowego programu, np. muve.pl, Vistula czy Top Secret. Kolejne będą to robić w nadchodzących dniach.

źródło: PayU dzięki telepolis

Komentarze

 • Marcin Mierzejewski

  To bardzo dobre zagranie z punktu strategicznego. Klient może zobaczyć czy towar jest pełnowartościowy, bo nie oszukujmy się, kurier nie zawsze chce czekać na rozpakowanie towaru. Myślę, że opcja się przyjmie. Nawet, jako zakupy ratalne.

  • Al Kalione

   Jesli chcesz sprawdzić stan paczki, kurier może chcieć lub nie chcieć . Zaczekać musi

   • Marcin Mierzejewski

    Oczywiście wiem o tym. Zdarza mi się korzystać przy cennych przesyłkach. W praktyce jednak jest to często przepychanka. Opcja PayU daje obecnie ciekawy handycap. No i opcja rat dla ludzi, którzy nie są w stanie spłacić w ciągu 30 dni też jest to dobrym posunięciem.

    Wiadomo jest prowizja. Ale maksymalnie z 2 tysięcy to nie straszne pieniądze.

    Zobaczymy, jak to w praktyce będzie funkcjonować i czy dużo sklepów się na to skusi.

    • Szymon Zet

     A ja z ciekawości kliknąłem w sklepie, gdzie na jedną rzecz z kilku mi zabrakło i jestem zdumiony bo całość trwała 2 minuty spaceru po starym rynku mojego miasta i plecak już jedzie. W sumie to dzięki Tabletowo za podpowiedź. 😉

 • cherrz

  Rozumiem, że bez żadnego %?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona