Ważne

Nareszcie – Kalendarz Google na desktopie nie będzie wyglądać jak z poprzedniej epoki

Google zaczyna aktualizować wygląd swojego Kalendarza, którego możemy używać zarówno na urządzeniach przenośnych, jak też komputerach. O ile aplikację na Androida aktualizowano regularnie, tak projekt wersji na desktopy zatrzymał się gdzieś w okolicy 2010 roku. Po trzech latach od zaprezentowania Material Design, Google zdecydowało się zabrać za swój Kalendarz, żeby nie straszył ludzi swoim topornym interfejsem.

Nie chodzi tylko o zmiany czysto wizualne. Owszem, one jako pierwsze rzucają się w oczy: teraz Kalendarz Google nie będzie odstawał tak mocno od wersji na smartfony i tablety. Nowoczesna paleta kolorów i elastyczny układ, dostosowujący się do rozmiaru ekranu to coś, na co niektórzy czekali całymi latami.

Są jednak smaczki, których się nie spodziewaliśmy. Na przykład, wysyłając informację o terminie konferencji, możemy doczepić do niej kilka innych detali, na przykład dotyczących tego, jak duża jest sala konferencyjna, a nawet jakie miejsca mają zająć poszczególni uczestnicy.

Oprócz tego da się do terminu w kalendarzu załączyć hiperłącza do materiałów, z którymi uczestnicy spotkania mogą zapoznać się wcześniej. Szczegóły eventu będzie można edytować tak, by nikt nie musiał niepotrzebnie przełączać się między różnymi aplikacjami w celu zapoznania się z programem imprezy.

Będzie dało się też zarządzać różnymi kalendarzami, ustawiając je w kolumnach obok siebie. Widoki dnia, tygodnia i miesiąca będą bardziej czytelne.

Ja aktualizacji jeszcze nie mam, ale użytkownicy G Suite raportują, że zmiany są już u nich widoczne. Większość z nas powinna zauważyć je w ciągu kolejnego tygodnia.

Zmianę można też w prosty sposób wymusić, korzystając po prostu z tego linku. Przeniesie on nas do naszego Kalendarza Google, gdzie na pasku znajdziemy polecenie “Zobacz nowy kalendarz”. Wystarczy go kliknąć i voilà!

źródło: Google, GSMarena, AndroidAuthority
dzięki Damian za cynk i zdjęcia!

Komentarze

  • Marek

    Jak dla mnie, to wiadomość miesiąca. WRESZCIE GOOGLE!
    Najbardziej podoba mi się ze screena powyżej możliwość wyświetlenia kalendarza w układzie rocznym. Mam nadzieję, że roczny kalendarz zostanie również dodany do kalendarza na smartfony.

  • Jan Kamler

    Wygląda super, ale niestety nie ma długo oczekiwanej przeze mnie możliwości “pogrupowania” kalendarzy w danym dniu: pozycje z różnych kalendarzy występują dosyć przypadkowo. Chodziło by mi o to, że mając kalendarze np.: praca, dom, znajomi, inne itp: żeby zawartości tych konkretnych kalendarzy występowały obok siebie a nie były z sobą wymieszane.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona