Internauci po 57. roku życia pokochali zakupy w internecie. Zamierzają wydawać w sieci coraz więcej - Tabletowo.pl

Internauci po 57. roku życia pokochali zakupy w internecie. Zamierzają wydawać w sieci coraz więcej

Stereotypowy obraz osób starszych w Polsce jest taki, że raczej stronią one od komputera i smartfona. Tymczasem stan faktyczny jest zgoła odmienny. Coraz więcej z nich zaprzyjaźnia się bowiem z nowymi technologiami – czy to z własnej, nieprzymuszonej woli, czy też za namową dzieci lub/i wnuków. I gdy już przełamią pierwsze lody, to wsiąkają na dobre i korzystają ze wszystkich dobrodziejstw internetu. Według najnowszych badań, duża część użytkowników po 57. roku życia zamierza na przykład zwiększyć wydatki na zakupy w sieci.

Jak wynika z badania, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opina, już 70% internautów w wieku 55 lat lub starszych korzysta z internetu każdego dnia. Na Facebooku jest też obecnych (tzn. ma swoje własne konto) milion osób, które mają 50 lat i więcej. Jak więc widać, pięćdziesiątka na karku wcale nie oznacza całkowitego wykluczenia cyfrowego. Seniorzy coraz częściej chcą być na bieżąco z nowinkami. Dostrzegają bowiem potencjał, jaki drzemie w nowych technologiach.

Obecnie już 25% internautów w wieku 57 lat lub starszych robi zakupy w internecie. Natomiast 35% z nich otwarcie deklaruje, że zamierza zacząć wydawać więcej w sklepach internetowych, zamiast w stacjonarnych, a kolejne 17% zapowiada, że też się do tego przymierza w niedalekiej przyszłości. Zwiększa się również grupa osób, która jest otwarta na cyfrowe wersje niektórych produktów i usług, na przykład książki.

Z danych CBOS wynika, że aktualnie już 14% osób po 65 roku życia posiada smartfona – dla porównania, jeszcze w 2015 roku odsetek ten wynosił zaledwie 6%. Osoby w wieku 57 lat i starsze coraz bardziej zainteresowane są również płaceniem telefonem za zakupy – obecnie robi to 9%, ale w przyszłości zamierza zacząć kolejne 14%.

Muszę przyznać, że bardzo mnie cieszy, że osoby starsze sukcesywnie przekonują się do nowych technologii i nie boją się z nich korzystać. Jest to bowiem przede wszystkim wygodne, a w życiu przecież o to chodzi, żeby sobie sprawy ułatwiać, a nie utrudniać ;)

A jakie są Wasze obserwacje? Czy Wasi rodzice/dziadkowie również korzystają z internetu i robią zakupy w sieci? A może też już płacą telefonem w sklepach stacjonarnych? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona