Ważne

Revolut wzbogaca się o kolejne, przydatne funkcje

Revolut to usługa służąca początkowo wyłącznie do płatności wielowalutowych, realizowanych przy współpracy z Mastercard. Dzięki przewalutowaniom realizowanym po kursie międzybankowym oferta okazywała się bardziej atrakcyjna niż ta, którą były w stanie zaoferować rodzime banki, a nawet internetowe kantory. Nie tak dawno aplikacja Revolut została spolszczona, pojawiają się też nowe funkcje. Jedną z nich jest opcja ubezpieczenia smartfona, realizowana we współpracy z firmami zewnętrznymi.

Ubezpieczenie obejmuje szkody związane z upadkiem, zalaniem, uszkodzeniami nieobjętymi gwarancją producenta, a także wyrządzonymi przez osoby trzecie. Maksymalny czas trwania ubezpieczenia to 12 miesięcy. Przewidziane są też zniżki dla użytkowników korzystających z wariantu premium usługi Revolut.

Oferta nie dość, że wygląda dość atrakcyjnie od strony kosztów, to jeszcze może objąć urządzenia liczące nawet sześć miesięcy – większość ubezpieczeń tego typu dostępnych w kraju zakładała konieczność zawarcia umowy w momencie nabycia sprzętu.

Kolejną ciekawą funkcją, wprowadzoną w ostatniej aktualizacji, jest możliwość zdefiniowania płatności cyklicznych, zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i firmowych. Płatność taka może być ustalona w dowolnej obsługiwanej walucie i przy użyciu typowych danych, potrzebnych do realizacji przelewu. Zbliża to Revolut funkcjami do usług bankowości elektronicznej – być może w przyszłości stanie się  alternatywą dla klasycznych banków, skoro już dziś umożliwia regulowanie rachunków w ten sposób.

Wszystkie płatności są oczywiście pobierane z salda, które mamy w usłudze. W przypadku ubezpieczenia płatność może być jednorazowa lub rozłożona na miesięczne raty.

źródło: Revolut, własne

Komentarze

 • Marek Grys

  Dla mnie to główna karta od 2 miesiecy zarówno w Polsce (płatnosci paypass, zwykłe, wypłaty za darmo z dowolnego bankomatu) jak i zagraniczne – aliexpress, gearbest…dla mnie najlepsze rozwiązanie na rynku jesli chodzi o wygodę

 • Elmot

  Mam parę ale, jeżeli chodzi o Revoluta. Pierwsze, to brak opcji wpisania tytułu przelewu. Płaciłem ostatnio za fakturę (duży plus za kurs Euro) i nigdzie nie znalazłem opcji na wpisanie jej numeru, wskutek czego był problem z identyfikacją mojej płatności. Oczywiście mail z potwierdzeniem rozwiązał temat, ale nie do końca o to w tym wszystkim chodzi. Drugie ale, to kwestia akceptacji tej karty w UE. W kilku miejscach nie mogłem zrealizować płatności, przy czym wszystkie te miejsca to automaty (autostrady w Hiszpanii i niektóre automaty z kawą i napojami (Niemcy)).

  • Andrzej Libiszewski

   Z tymi kłopotami to ciekawe – od strony bankowej to przecież klasyczna karta MasterCard i powinna być wszędzie honorowana.

   • Elmot

    Niekoniecznie. Kilka razy miałem akcje typu nie obsługujemy Visy, albo MC, przy czym te sytuacje miały miejsce zazwyczaj w małych sklepikach i od tego czasu zawsze mam ze sobą minimum dwie różne karty i trochę gotówki. Faktem też jest, że bramki na autostradach w Hiszpanii są ogólnie są problematyczne jeżeli chodzi o płatność kartą i to bez względu na to czy Visa, MC, czy debetowa, kredytowa itp. Ogólnie z Revolutem, nie miałem więcej problemów, a te o których wspominam i tak rekompensuje oszczędność na przewalutowaniach.

    • Andrzej Libiszewski

     Prawda, ja przestawiłem wszystkie płatności rozliczane w Euro na Revolut (np. Adobe CC)

    • Marek Grys

     pytanie czy miały online połączenie z netem by sprawdzić płatność…

 • michcio

  Bardzo wygodne rozwiązanie i świetne kursy wymiany ale:
  -bał bym się tam wpłacić większą kwotę. W przypadku problemów nie byłoby się do kogo się zgłosić oprócz ich supportu
  -darmowa wypłata z bankomatu tylko do 800pln powyżej dochodzi prowizja 2%
  -trochę strach wysyłać skan dowodu i fotę niewiadomo gdzie

  • Andrzej Libiszewski

   – Od strony bankowej zarządza tym brytyjski Lloyds, o ile pamiętam, tak więc depozyty są objęte normalnymi gwarancjami.
   – jeśli 800zł to za mało a prowizja zbyt duża, to można skorzystać z wersji premium Revoluta, limit wypłat jest dwukrotnie większy.

  • Marek Grys

   ja raczej nie wypłacam wiecej niz 800 zł miesiecznie a nawet gdyby to 2 % jest niższą prowizją niż wiele banków w Polsce jezeli się wypłaca z obcego. Jakoś 800 tys. os zaufało bankowi. JAk sie boisz to traktuj je jak elektroniczna portmonetka i napełniaj jak potrzebujesz np gdy płaci sie za zakupy w chinach czy USA

 • Jak to jest z rezygnacją premium? Jak np. zrezygnuję po trzech miesiącach to te £14 jednorazowo czy za każdy pozostały miesiąc (z których rezygnuję) ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona