Ważne

NAVITEL prężnie rozwija się na polskim rynku. Firma rozszerza portfolio i sprzedaje coraz więcej urządzeń

Podejrzewam, że markę NAVITEL kojarzy większość z Was. Firma początkowo znana głównie z produkcji nawigacji teraz wypuszcza na rynek również wideorejestratory i tablety oraz pokrewne akcesoria do samochodów. Jak wynika ze statystyk, taka strategia się opłaca, ponieważ przedsiębiorstwo prężnie się rozwija na polskim podwórku. Chociaż na innych radzi sobie równie dobrze.

Marka NAVITEL obecna jest w Polsce od stycznia 2015 roku. I do tej pory udało jej się sprzedać już ponad 215 tysięcy urządzeń. W samym 2016 roku do rąk klientów trafiło ich 90 tysięcy, co jest wynikiem aż o 140% lepszym niż w 2015 roku. Taka dynamika naprawdę robi wrażenie w przypadku przedsiębiorstwa, które dopiero mości sobie miejsce na rynku.

Co ciekawe, na początku działalności specjaliści z branży nowych technologii ostrzegali firmę, że wkrótce typowe nawigacje samochodowe odejdą całkowicie do lamusa, ponieważ zostaną wyparte przez aplikacje na smartfony o takim samym przeznaczeniu. Mimo to NAVITEL nadal funkcjonuje na rynku i jak widać z przedstawionych powyżej danych – radzi sobie nad wyraz dobrze. Jak to możliwe?

Odpowiedź przeczytaliście już na wstępie tego artykułu. NAVITEL poszedł z duchem czasu i zaczął oferować nie tylko typowe nawigacje samochodowe, ale również wideorejestratory, które w ostatnim czasie szybko zyskują na popularności oraz tablety z preinstalowaną aplikacją do nawigowania, dzięki czemu mogą służyć również jako “klasyczna” nawigacja. Do tego producent wprowadza na rynek także inne akcesoria do pojazdów, m.in. lusterko wsteczne z wideorejestratorem i kamerą cofania.

A Wy korzystacie z produktów NAVITEL? Albo może znacie kogoś takiego?

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Norbert Nowakowski

  google maps jest coraz lepsze. niedługo te firmy produkujace nawigacje umrą albo się przebranżowią..

  • stark2991

   A ja myślę, że cały czas mają i będą mieć stałe grono użytkowników. Zawodowy kierowca nie będzie polegał na Google Maps ;)

   • Roman Rarog

    Kupi sobie NaviExpert ;)

   • he

    Zawodowy kierowca dalekobieżnych cieżarowek ma od topografii łeb jak sklep, atlas, nawigację zamontowaną przez właściciela, nawigacje darmową w telefonie i jeszcze laptop.
    Szoferowi dostawczaka wystarczy google map czy inne darmowe np waze, magic earth
    Typowe nawigacje samochodowe jak w artylule są już mało atrakcyjne. Indywidualnemu zbędne.

 • Sebastian

  Jestem zawodowym kierowcą. Jeździłem bez nawigacji, wspierałem się AM na laptopie, było dobrze.
  Zachęcony ceną i mapami wschodnich sąsiadów zakupiłem E500 Navitela.
  Pierwszy egzemplarz czasami nie reagował na dotyk, mapa drżała, wymienili na gwarancji.
  Drugi był już na kogoś zarejestrowany, po kontakcie skasowali poprzednie konto.
  Ślad gps nie pokrywa się z mapą na Ukrainie, rosyjski producent chwali się dużym % pokrycia. Nawigacja potrafi się zawiesić, np. w Kijowie. Kolejna reklamacja, serwis w Polsce nie potwierdził problemu.
  Pierwszy i ostatni raz Navitel!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona