Google potrafi już rozpoznać Cię na zdjęciu. Teraz wrzuci zdjęcia twojego kota do osobnego worka

Uczenie maszynowe to jedna z tych form Sztucznej Inteligencji Google’a, która przynosi firmie spore zyski, a dla nas – użytkowników usług technologicznego giganta – oznacza wiele usprawnień i udogodnień. Dotąd Zdjęcia Google potrafiły rozpoznać nas po twarzy i pogrupować zdjęcia z naszą osobą w albumy. Okazuje się, że algorytmy mogą robić to samo w wypadku zwierząt. Czas na rozpoznawanie pyszczków i ryjków.

Zdjęcia naszych milusińskich będą mogły być teraz grupowane w albumy, analogicznie do “ludzkiego” rozwiązania, z którego w Zdjęciach Google można korzystać już od dłuższego czasu. Otwiera to przed właścicielami czworonogów pewne możliwości: mogą teraz przypisywać zdjęciom swoich zwierzaków tagi, tak by później można było łatwiej odnaleźć daną fotografię.

Google mówi, że wprowadzi nową funkcję “w większości krajów”. Firma testuje to rozwiązanie już od maja, tworząc filmy lub albumy ze zdjęć zwierząt domowych. Efekt pracy Sztucznej Inteligencji Google, rozpoznającej fotografie kotów w galerii, można zobaczyć poniżej.

Sporo użytkowników Zdjęć Google odczuje pewnie nieludzką wdzięczność za to, że od teraz będzie można łatwiej zarządzać fotkami ich futrzanych przyjaciół ;)

Zdjęcia Google są jedną z najpopularniejszych aplikacji na smartfony – używa jej regularnie ponad 500 milionów osób.

źródło: Google dzięki Gadgets360

Komentarze

 • Nie mam tego, czy jak? Nawet tych osób nigdzie w appce nie mam :(

  • qwerty

   w zakładce albumy , jest tam osoby , miejsca , filmy itd

   • Mam Miejsca, Rzeczy, Filmy itd.. Ale nie mam w ogóle zakładki “Osoby”. Chyba tego w Polsce nie ma lub mają niektórzy.

    • no to chyba niektórzy bo też mam.

  • Daniel

   Połącz sie raz z Google Photo przez VPN ustawionym na USA, później będzie działać cały czas. Darmowe VPN na USA jest w Operze (VPN trzeba włączyć w ustawieniach przeglądarki). Ew, apka Opera Max na Androida i zalogować się do aplikacji Google Photo (najlepiej wyczyścić dane i wtedy zalogować się do aplikacji).

   • Zrobiłem jak napisałeś i mam zakładkę osoby, ale nie wykryło mi żadnych twarzy :/ Coś nie działa czy trzeba poczekać?

 • Jaroo Kum

  Tyle, że rozpoznawanie twarzy w Polsce nie zostało uruchomione

  • qwerty

   jak to nie ? mi to działa od początku

  • Daniel

   Połącz sie raz z Google Photo przez VPN ustawionym na USA, później będzie działać cały czas. Darmowe VPN na USA jest w Operze (VPN trzeba włączyć w ustawieniach przeglądarki).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona