Z Moto Mods jak z Pokemonami: niby zebrałeś wszystkie, a tu pojawiają się kolejne

Sporawa już rodzinka modułów dla smartfonów Motoroli ciągle się rozrasta. W lutym podczas MWC w Barcelonie zapowiedziano pojawienie się kilku nowych Moto Mods dla smartfonów z serii Moto Z i Moto Z2, a teraz możemy im się przyjrzeć za sprawą zdjęć, które przekazał jeden z czołowych informatorów w branży.

Jeszcze nie znamy dokładnej daty, od której będziemy mogli liczyć pojawienie się nowych modułów w sprzedaży, ale przynajmniej wiemy, czego się spodziewać. Moto Modsy będą dwa: jeden to głośnik z Alexą, a drugi – przenośna drukarka Polaroida.

Pierwszy moduł zamienia Motkę w głośnik z asystentem Alexa. Oferuje on taką samą funkcjonalność, co Amazon Echo – oczywiście wyłączając zdolności emisji dźwięku, które w tym wypadku będą nieco inne. Za pomocą Alexy będzie dało się jednak robić to samo, co przy pomocy głośnika Echo – czyli sterować inteligentnymi urządzeniami w domu, pytać “internety” o wszystko, co nam przyjdzie do głowy, robić zakupy w Amazonie… oczywiście wszytko po angielsku.

Będzie też Polaroid Insta-share, i jak jego nazwa wskazuje, będzie to moduł, który wydrukuje nam zdjęcie, które wykonaliśmy przy pomocy Moto Z (2). Dla zachowania odrobiny nostalgii, pod wycięciem na aparat smartfonu, znajduje się kolorowa tęcza, nawiązująca do tradycyjnego logo Polaroida.

Jak na Moto Mods przystało, moduły łatwo zainstalować i zdemontować. Nie mamy pojęcia, kiedy pojawią się w sprzedaży, ale zakładamy, że skoro zdjęcia produktów pojawiły się w sieci, to nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Za głośnikiem z Alexą my w Polsce raczej nie będziemy tęsknić, a za modułem Polaroida? Ktoś tu jest fanem drukowania zdjęć zaraz po ich zrobieniu?

źródło: @evleaks przez PhoneArena

Komentarze

 • Linkyop

  Moto Mods powstają jak grzyby po deszczu.

  • teges

   I są użyteczne jak muchomory.

 • The wall

  Kolejny modu do niczego nie podobne… najpierw przydałby sie moduł aparatu by zrobić w miarę dobre zdjęcie (jesli to w ogole cos dsje poza zoomem i lampą) i kolejne kilkaset zl, bu wydrukowac zdjęcie w formacie… ile? 4×7 cm? Chyba ze wydrukuje mi 4 części, a ja mam to później sklejac? Nie lepiej kupić porządna drukarkę i wydrukować dobre zdjęcia w formacie 15×20 z dobrego telefonu? No… lepiej, chyba ze w upadles na głowę i wierzysz w sens moto mods:)

  • Hulk

   Jest moduł z aparatem

 • Waldemar Głowacki

  Mam pytanie a jak z łączności WiFi,lte,2G po zamontowaniu tych nowych modułów bo jeśli dobrze rozumie to anteny itp.są zakryte?Wychodzi na to że po zamontowaniu modułu pozostaną nam tylko funkcję offline.

  • Miki Patynowski

   Dobrze (super) działają

 • Rewolucjan Ek

  Jak na Moto Mods przystało ceny modułów pewnie będą odstraszać, tak jak ten od Hasselblada, czy też projektor. Kosztują tyle, za ile można już wyrwać Moto Z :/ Mam nadzieję, że się mylę, bo pomysł z drukarką mi się podoba i im więcej modułów tym lepiej.

 • zen

  Że niby jest ktoś kto zbiera wszystkie te “cudowne” moduły moto? ;)

  Tyle razy się wałkuje, że marketing nie da rady przekonać trzeźwo myślących do kupna czegoś innego niż dodatkowe ogniwo, ale widać doszli do takiej bezsenswności, jak taki klocek drukarka “znaczków” :).
  Kto orientujący się, że istnieją dedykowane niewielkie drukarki, na których można drukować >bezprzewodowojakiśwbudowane< w innych, nie wybrakowanych modelach smartfonów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona