Wyniki badań LTE i 3G z września. Orange i T-Mobile dobrze sobie radzą, Play - nie bardzo - Tabletowo.pl

Wyniki badań LTE i 3G z września. Orange i T-Mobile dobrze sobie radzą, Play – nie bardzo

Rankingi internetu mobilnego potrafią być nie mniej emocjonujące jak porównania smartfonów. W czasach, gdy sporo umów nie jest ograniczonych czasowo, a migracja z jednej sieci do drugiej to kwestia kilku podpisów, ważne jest, co operatorzy są nam w stanie zaoferować w temacie szybkości przesyłu danych.

Polacy z Notel, posługujący się aplikacją RFBenchmark opublikowali kolejne zestawienie, dzięki któremu zorientujemy się, jak w uśrednieniu wypadają prędkości osiągane na łączach mobilnych poszczególnych operatorów w naszym kraju. Dane pochodzą z ponad 23 tysięcy pomiarów szybkości internetu wykonanych w różnych miejscach w Polsce.

Jak wynika z poniższych tabelek, wrześniowy internet wygrał Orange. Według przekazanych informacji, szybkości pobierania danych w technologii 4G LTE, jak też średnie prędkości wysyłania i najniższego pingu wskazywały, że pomarańczowy operator radził sobie we wrześniu najlepiej spośród konkurencji. T-Mobile uplasowało się na drugim miejscu, zaś Plus wraz z Play musieli zadowolić się dalszymi lokatami.

Tabletowo.pl Wyniki badań LTE i 3G z września. Orange i T-Mobile dobrze sobie radzą, Play - nie bardzo GSM Raporty/Statystyki

Z technologii 4G korzystało we wrześniu 66,42% użytkowników aplikacji RFBenchmark, zaś dobrodziejstwami 3G cieszyło się 33,13% osób. Spoglądając na tabelę ze średnimi prędkościami przesyłu danych w 3G, bardzo dobrze poszło T-Mobile. Krótki rzut okiem wystarczy, żeby określić najsłabszego gracza zestawienia. Tak, Play tym razem dostało ewidentne baty.

Tabletowo.pl Wyniki badań LTE i 3G z września. Orange i T-Mobile dobrze sobie radzą, Play - nie bardzo GSM Raporty/Statystyki

Czy wyniki badań są zbieżne z Waszymi wrażeniami? Czy z Play rzeczywiście jest tak kiepsko?

źródło: Notel dzięki gsmonline

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona