Ważne

Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2

Po wypróbowaniu czytnika e-booków, mało kto wraca do czytania książek w tradycyjnej formie, a na pewno doceniają je osoby, które wcześniej pochłaniały literaturę na tabletach. Amazon właśnie uzupełnił swoją ofertę czytników o przedstawiciela najwyższej półki – Oasis 2.

Ekran czytnika ma 7 cali i pracuje w rozdzielczości 1680 x 1264 pikseli. To więcej niż trzeba do komfortowego czytania (gęstość pikseli to 300 ppi). Podświetla go 12 diod, które dostosują swoją jasność do warunków panujących w pomieszczeniu lub w plenerze.

Wygląd się nie zmienił – podobnie jak w poprzedniej generacji ramka z jednej strony jest wyraźnie grubsza, umożliwiając pewny chwyt. Tył urządzenia pokrywa aluminium. Rozmiaru obudowy to 159 mm x 141 mm x 3.4-8.3 mm (w zależności od tego, czy mierzymy w części “ekranowej” czy też tam, gdzie wmontowano baterię).

Jak na sprzęt z siedmioma calami, nie jest przesadnie ciężki – jego waga to 194 g (nawet Kindle Paperwhite 6″ waży 210 g).

Sprzęt otrzymał certyfikat IPX68, co oznacza, że utopienie go na godzinę w basenie o głębokości dwóch metrów nie powinno negatywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie. Nowy Kindle będzie dostępny w kilku wersjach wyposażenia:

 • z 8 GB pamięci wewnętrznej – za 249,99 dolarów,
 • z 8 GB pamięci wewnętrznej i modemem 3G – za 299,99 dolarów,
 • z 32 GB pamięci wewnętrznej – za 279,99 dolarów,
 • z 32 GB pamięci wewnętrznej i modemem 3G – za 339,99 dolarów.

Wybierając opcję bez reklam, w każdym przypadku trzeba będzie doliczyć 20 dolarów.

Na czytniku będzie można korzystać z amazonowej aplikacji Audible, choć nie posłuchamy audiobooków przez zwykłe słuchawki – Oasis 2 nie ma złącza jack audio 3,5 mm, więc zostaje nam łączność Bluetooth. Oprócz tego czytnik oferuje tryb nocny i kilka innych usprawnień interfejsu. Według danych ze specyfikacji, nowy Kindle wytrzyma nawet 6 tygodni pracy, z podświetleniem ustawionym na max. i wyłączonym Bluetoothem oraz Wi-Fi, przy założeniu, że będziemy czytać codziennie przez pół godziny.

Kindle Oasis 2 można zamawiać już w Europie – za pośrednictwem sklepów Amazonu we Francji (za 249,99 euro) i Wielkiej Brytanii (za 229,99 funtów).

źródło: Amazon dzięki Świat Czytników

Komentarze

 • Jax

  Fajny, obiektywnie – choćby z racji powrotu przycisków do zmiany stron, w tablecie używam up/down volume, w nim by się nie dało – trzeba trzymać jedna ręką a on jest za szeroki 141mm.

  Ale… za 230 funtów kupię Galaxy S2 8″ z Amoled, który jest tak samo wygodny, ma wyższą rozdzielczość, zbliżone rozmiary i podobną wagę (268 gram), no i jest tabletem, za pomocą np. Prestigo Reader odczytam każdy format (np.epub – których mam dużą kolekcję), kupuje e-booki i czytam na tablecie od czasu pierwszego Nexusa 7, w moim przypadku tak już pozostanie.

  Musiał bym być związany stricte z Amazon i mieć tam całą kolekcję książek, by zainwestować 230 GBP w to cudo. Teraz mam Mediapad M3 (za 1 zł z Orange do “LTE dla domu”), ostrość liter przy 2560×1600 na 8″ jest kosmiczna i nie ma tu słowa przesady.

 • Aluminowy czytnik książek… brrr… Ale przynajmniej jest skórzana okładka. Tylko ceny z kosmosu wszystkiego.

  • Ano metal nie jest najlepszym rozwiązaniem – mam magnezowego Nooka i też jakoś niezbyt przyjemnie trzyma się go w dłoni – śliski i zimny. Skóra wciąż najlepsza.

 • Eryka B

  Dosyć ciekawie się prezentuje nowy czytnik od Kindla. Co prawda długą mieli drogę do zrobienia wodoodpornego czytnika (np PocektBook Aqua- premiera 2014, a teraz jest jego następna PocektBook Aqua 2) Jednak trzeba przyznać, że 7 cali robi wrażenie.

 • Kozak_Na_Maxa

  Wole Tolino – otwarty system a wodoodporność maja od 2 lat

 • Paweł G

  Ja czekam aż ktoś w końcu wypuści czytnik 7-8″ w ludzkiej cenie, czyli ok. 500 zł.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona