Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2 - Tabletowo.pl

Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2

Po wypróbowaniu czytnika e-booków, mało kto wraca do czytania książek w tradycyjnej formie, a na pewno doceniają je osoby, które wcześniej pochłaniały literaturę na tabletach. Amazon właśnie uzupełnił swoją ofertę czytników o przedstawiciela najwyższej półki – Oasis 2.

Ekran czytnika ma 7 cali i pracuje w rozdzielczości 1680 x 1264 pikseli. To więcej niż trzeba do komfortowego czytania (gęstość pikseli to 300 ppi). Podświetla go 12 diod, które dostosują swoją jasność do warunków panujących w pomieszczeniu lub w plenerze.

Tabletowo.pl Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2 Nowości Sprzęt

Wygląd się nie zmienił – podobnie jak w poprzedniej generacji ramka z jednej strony jest wyraźnie grubsza, umożliwiając pewny chwyt. Tył urządzenia pokrywa aluminium. Rozmiaru obudowy to 159 mm x 141 mm x 3.4-8.3 mm (w zależności od tego, czy mierzymy w części „ekranowej” czy też tam, gdzie wmontowano baterię).

Tabletowo.pl Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2 Nowości Sprzęt

Jak na sprzęt z siedmioma calami, nie jest przesadnie ciężki – jego waga to 194 g (nawet Kindle Paperwhite 6″ waży 210 g).

Sprzęt otrzymał certyfikat IPX68, co oznacza, że utopienie go na godzinę w basenie o głębokości dwóch metrów nie powinno negatywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie. Nowy Kindle będzie dostępny w kilku wersjach wyposażenia:

  • z 8 GB pamięci wewnętrznej – za 249,99 dolarów,
  • z 8 GB pamięci wewnętrznej i modemem 3G – za 299,99 dolarów,
  • z 32 GB pamięci wewnętrznej – za 279,99 dolarów,
  • z 32 GB pamięci wewnętrznej i modemem 3G – za 339,99 dolarów.

Wybierając opcję bez reklam, w każdym przypadku trzeba będzie doliczyć 20 dolarów.

Tabletowo.pl Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2 Nowości Sprzęt

Na czytniku będzie można korzystać z amazonowej aplikacji Audible, choć nie posłuchamy audiobooków przez zwykłe słuchawki – Oasis 2 nie ma złącza jack audio 3,5 mm, więc zostaje nam łączność Bluetooth. Oprócz tego czytnik oferuje tryb nocny i kilka innych usprawnień interfejsu. Według danych ze specyfikacji, nowy Kindle wytrzyma nawet 6 tygodni pracy, z podświetleniem ustawionym na max. i wyłączonym Bluetoothem oraz Wi-Fi, przy założeniu, że będziemy czytać codziennie przez pół godziny.

Tabletowo.pl Oto pierwszy wodoodporny, 7-calowy czytnik Amazonu: Kindle Oasis 2 Nowości Sprzęt

Kindle Oasis 2 można zamawiać już w Europie – za pośrednictwem sklepów Amazonu we Francji (za 249,99 euro) i Wielkiej Brytanii (za 229,99 funtów).

źródło: Amazon dzięki Świat Czytników

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona