Jesteście ciekawi, co przez 60 sekund dzieję się na Viberze? Naprawdę dużo

Viber to jeden z najpopularniejszych programów do komunikacji. Deweloper stale nad nim pracuje i dodaje nowe, bardzo przydatne funkcje. Nic więc dziwnego, że aplikacja cały czas zyskuje nowych użytkowników. Tym razem jednak producent postanowił pochwalić się, co każdej minuty dzieje się na stworzonej przez niego platformie.

Zacznijmy od tego, że tylko Sklep Play podaje, iż Vibera ściągnięto już ponad 500 milionów razy (ale mniej niż miliard) – samo to sugeruje, że w ciągu 60 sekund w aplikacji dzieje się naprawdę dużo. I faktycznie tak jest. A należy przecież jeszcze pamiętać, że program dostępny jest także na iOS i mobilnego Windowsa. Przez zaledwie minutę użytkownicy wysyłają trzy miliony wiadomościwykonują 140 tysięcy połączeń.

W tym czasie do programu loguje się też 1,2 miliona osób i dołącza do niego dwa tysiące nowych użytkowników. Przez 60 sekund dzielą się oni łącznie 15 tysiącami linków, przesyłają 1,5 miliona zdjęć300 tysięcy naklejek. W grupach z kolei lajkowanych (a dokładniej rzecz ujmując – serduszkowanych) jest z kolei 10 tysięcy wiadomości.

Trzeba przyznać, że statystyki Vibera robią wrażenie, jednak jednocześnie platformie jeszcze trochę brakuje do osiągnięć jednego z najpoważniejszych rywali, czyli WhatsAppa. Z tego ostatniego codziennie korzysta bowiem miliard użytkowników, którzy przez całą dobę wysyłają w sumie 55 miliardów wiadomości i 4,5 miliarda zdjęć oraz udostępniają przeszło miliard filmów.

Zobacz również:

Viber dodaje kilka nowych opcji w aplikacji, m.in. możliwość przypinania wiadomości w grupach

Z WhatsApp codziennie korzysta już ponad miliard użytkowników

Źródło: Viber

Komentarze

 • Paweł G

  Korzystałem z Vibera i to naprawdę całkiem fajny komunikator, ale niestety musiałem zastąpić go przez WhatsApp. Viber ma niezłego klienta na na PC i oferuje całkiem dobrą jakość rozmów. Niestety wśród znajomych i rodziny rozpowszechnił się WA, wygrało więc nie to co lepsze, a to co popularniejsze.

  • Linkyop

   A może Telegram?

   • VMortens

    Ja tak zrobiłem i sam rozpowszechniłem Telegrama wśród tych, na których mi zależy. Pozbyć się WA jednak nie mogę.

   • Paweł G

    Mogę go zainstalować, ale co mi to da, samemu z niego nie będę korzystał.

  • Ziemniaczek

   Masz rację, nie znam osoby która by korzystała z Vibera, mimo że jest lepszy. :)

  • Ris

   telegram lepszy

   • Paweł G

    Może i tak, ale co z tego jak wśród znajomych nikt nie używa, szybciej bym się z nimi SMSami porozumiał.

    • Ris

     Trzeba zachęcać

 • tomikitwo

  I ruskich i ukrów viber jest popularny.

 • pury

  A co “DZIEJĘ SIĘ” z p. Dąbkiem? Bo co artykuł, to jakiś babol w tekście.

 • Fedurrr

  Miałem i używałem vibera na tablecie z 3g kiedyś jak w rodzinie używali obecnie WhatsApp. Viber ma duży plus ze działa na tablecie bez funkcji dzwonienia. Dla mnie oba komunikatory są ok chodź obecnie służą głównie jako wysyłka linków czy foto zamiast mms ów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona