Najpopularniejsze smartfony pierwszej połowy 2017 roku według IHS Markit - Tabletowo.pl

Najpopularniejsze smartfony pierwszej połowy 2017 roku według IHS Markit

Zgodnie z badaniami analityków z IHS Markit, smartfony Apple zdominowały zestawienie najchętniej kupowanych smartfonów pierwszego półrocza 2017 roku. Wśród najpopularniejszych modeli znalazły się także Samsungi.

Jaki smartfon wskoczył na pierwsze miejsce na podium, zyskując tytuł najpopularniejszego smartfona pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku?

iPhone 7Zaraz za nim uplasował się iPhone 7 Plus, ale na podium nie mogło zabraknąć również Samsunga. Co ciekawe, trzecim najpopularniejszym modelem smartfonu na świecie został Galaxy Grand Prime Plus. To typowy przedstawiciel budżetowego segmentu, z 5-calowym ekranem pracującym w rozdzielczości 960 x 540 pikseli.

Tabletowo.pl Najpopularniejsze smartfony pierwszej połowy 2017 roku według IHS Markit Apple Raporty/Statystyki

Samsung Galaxy Grand Prime+/Galaxy J2 Prime – trzecie miejsce na liście najchętniej kupowanych smartfonów pierwszego półrocza 2017

Następne miejsce znów przypadło smartfonowi Apple – iPhone’owi 6s. Pozycję piątą zajął Samsung Galaxy S8, a zaraz za nim rozgościł się model Galaxy S8+.

Mimo, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus zajęły dwa pierwsze miejsca, liczba sprzedanych smartfonów przez pierwsze sześć miesięcy tego roku była mniejsza od tej, którą odnotowano rok wcześniej w wypadku iPhone’a 6 i 6 Plus. Choć telefony Apple od 2015 roku zawsze są najpopularniejszymi słuchawkami pierwszego półrocza, to udział kolejnych generacji w ogólnym rynku spada – w ciągu dwóch lat z 10% do 5% obecnie.

Samsung Galaxy S8+ zajął szóstą pozycję, co jest pewną „obsuwą” względem czwartego miejsca Galaxy S7 Edge rok temu, ale jest to zapewne spowodowane późniejszą premierą tegorocznych flagowców Samsunga. Trudno więc spodziewać się lepszej sprzedaży Galaxy S8 i S8+ od S7/S7 Edge, gdyż dane aktualnych flagowców firmy dotyczyły sprzedaży podczas około dwóch miesięcy (licząc od ich pojawienia się w kwietniu).

Pierwsza dziesiątka zestawienia została zdominowana przez Apple i Samsunga: znalazły się w niej cztery iPhone’y, pięć Samsungów i jeden model Oppo. Z 22 modeli urządzeń, które sprzedały się w liczbie ponad 1 mln sztuk, 10 należało do Samsunga, a do Apple 4.

źródło: IHS Markit przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona