Hyundai również zadba o bezpieczeństwo dzieci w trakcie upałów - Tabletowo.pl
Ważne

Hyundai również zadba o bezpieczeństwo dzieci w trakcie upałów

Co prawda fala upałów już za nami, przynajmniej w naszym kraju, ale nie oznacza to, że należy zapomnieć o problemie, który trapi cały świat, kiedy tylko temperatury idą w górę. Mowa tutaj o zapominalskich, którzy potrafią w zamkniętym samochodzie zostawiać swoich czworonożnych przyjaciół, a nawet własne dzieci. Hyundai to kolejny producent, prezentujący rozwiązanie, mające na celu uniknięcie takich sytuacji.

Kolejny, ponieważ w wakacje swój pomysł zaprezentował Nissan. W przypadku japońskiego producenta, samochód wykrywając, że przed rozpoczęciem jazdy otwarte zostały tylne drzwi, prezentował na desce rozdzielczej odpowiedni komunikat, w razie potrzeby wzmacniając go jeszcze sygnałem dźwiękowym.

Podobnie jest w przypadku Hyundaia. Tam kierowca opuszczając pojazd również zobaczy na wyświetlaczu przed sobą przypomnienie o konieczności sprawdzenia tylnej kanapy. Koreańczycy poszli jednak o krok dalej. System Rear Occupant Alert opiera się przede wszystkim na czujniku ultradźwiękowym, który monitoruje sytuację w tylnej części samochodu.

Tabletowo.pl Hyundai również zadba o bezpieczeństwo dzieci w trakcie upałów Moto

Jeżeli w zamkniętym aucie zostanie wykryty ruch, który spowodować może właśnie pozostawione tam dziecko czy też czworonóg, samochód zachowa się podobnie jak w przypadku próby włamania i najzwyczajniej w świecie… uruchomi alarm. A przynajmniej coś na jego wzór. Zacznie migać światłami, wspomagając to jeszcze sygnałem dźwiękowym, dzięki czemu powinien zwrócić na siebie uwagę otoczenia. Kierowca zostanie powiadomiony o sytuacji za pomocą wiadomości przesłanej na telefon poprzez system Blue Link.

Rear Occupant Alert elementem wyposażenia samochodów marki Hyundai ma stać się już niedługo. Będzie on bowiem dostępny w autach przygotowanych na rok modelowy 2019. Jeszcze wcześniej wspomniane rozwiązanie znajdzie się na pokładzie Nissana Pathfindera. Chociaż trudno mi zrozumieć, w jaki sposób można zapomnieć zabrać z samochodu własną pociechę, ale skoro – jak podają statystyki – w tym roku w Stanach Zjednoczonych zmarło z tego powodu 38 dzieci, mam nadzieję, że podobne systemy jak najszybciej staną się elementem podstawowego wyposażenia.

Źródło: Automotiveworld.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona