Jesteś na diecie? Ten sprzęt od Panasonica pomoże liczyć kalorie, które masz na talerzu
Ważne

Jesteś na diecie? Ten sprzęt od Panasonica pomoże liczyć kalorie, które masz na talerzu

Liczenie kalorii dań, które spożywamy, może przysparzać pewnych problemów. Owszem – są do tego specjalne aplikacje, ale i tak zawsze musimy podać w nich wagę produktów, żeby szacunki były dokładne. Japoński koncern technologiczny zaprezentował coś, co przypomina słusznej wielkości chlebak z tabletem u góry, który poda liczbę kalorii dania znajdującego się na talerzu.

Prototyp licznika kalorii nazwano CaloRieco. Jego obsługa zdaje się być bajecznie prosta: wystarczy włożyć talerz z jedzeniem do urządzenia i nacisnąć przycisk na pokrywie. Dziesięć sekund później otrzymujemy liczbę kalorii posiłku, będącą sumą wartości poszczególnych jego składników. Sprzęt potrafi rozpoznawać, ile w daniu jest węglowodanów, tłuszczów czy białek – to spora pomoc dla osób pilnujących, w jakiej formie kalorie są przyswajane.

CaloRieco łączy się przez Wi-Fi z chmurą, gdzie składowane są dane dotyczące zeskanowanych wcześniej posiłków i specyfiki naszej diety. Wszystkie informacje zbiera towarzysząca urządzeniu aplikacja, która prezentuje je w przystępny sposób użytkownikowi.

Panasonic nie podaje szczegółów, w jaki sposób działa ich prototyp – jedyne, co przekazuje to fakt, że licznik kalorii wykorzystuje skaner podczerwieni do określania typu jedzenia. Sprzęt ma też wagę, która musi poradzić sobie jakoś z odliczeniem ciężaru talerza. Mimo pewnych wątpliwości dotyczących tego, na czym dokładnie polega magia CaloRieco, obliczenie kaloryczności dania w 10 sekund to naprawdę dobry wynik.

Panasonic zaprezentował urządzenie na targach CEATEC w Tokio. Na razie nie podano żadnych informacji na temat tego, ile miałoby kosztować lub gdzie je będzie można kupić. Wyobrażam sobie jednak, że kuchenne sprzęty z dużymi wyświetlaczami mogą się podobać wielu ludziom. Zawsze to jakiś funkcjonalny gadżet dietetyczny.

źródło: Mashable, Odditycentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona