Ważne

Zagadka: co od trzech generacji nie zmienia się w serii Huawei Mate?

Huawei nastraja się już powoli na premierę swojego najnowszego phabletu. Są rzeczy, którymi producent będzie chciał zaskoczyć przyszłych nabywców urządzenia, a jedną z nich może okazać się czas pracy na jednym ładowaniu. Podczas gdy wielu producentów sukcesywnie zmniejsza pojemność baterii w swoich flagowcach, smartfon Huawei będzie dysponował ogniwem równie dużym, jak jego poprzednicy.

Huawei Mate 8 miał baterię 4000 mAh, Mate 9 miał baterię 4000 mAh, więc Mate 10 też będzie miał baterię 4000 mAh. Tak wynika z postu na Twitterze, zamieszczonego na oficjalnym koncie Huawei. Fakt – to nie jest pierwszy raz, kiedy o tym piszemy, jednak tym razem przecieki potwierdził sam producent. Wierzymy mu zatem i ufamy, że dostaniemy w tym roku flagowca, o którego nie trzeba będzie się martwić, że nie dotrwa do końca dnia.

O baterii w Huawei Mate 10 wiemy też to, że będzie wspierać technologię Huawei Super Charge, co oznacza, że naładujemy ją szybko, nawet jeśli procenty na wskaźniku akumulatora będą nam znikać w oczach.

Huawei Mate 10 Pro (fot. @evleaks)

Do premiery Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro niedaleko, bo ta już 16 października. Wtedy też producent może ogłosić wprowadzenie do Europy modelu Mate 10 Lite (a.k.a. Huawei Maimang 6). Do tego czasu powinniśmy wiedzieć o spodziewanych smartfonach niemal wszystko, gdyż nawet w tym momencie jesteśmy w stanie podać naprawdę dużo informacji na temat Mate 10, Mate 10 Pro i Mate 10 Lite. Sama konferencja i urządzenia zaskoczeniem pewnie nie będą – oby jednak zaskoczyły nas podczas testów. Z baterią 4000 mAh jest taka szansa.

źródło: @HuaweiMobile dzięki AndroidAuthority

Komentarze

 • 0001

  Czy to dobrze czy źle? …bo nie wiem. Dlaczego autor zakłada, że nie dotrwa do końca dnia na baterii.

  • Zdaje się, że dobrze :) Chodziło o to, że obecnie flagowce mają czasem z tym trudności :)

   • Rutkiewicz Piotr

    Pewnie że mają trudność… Wszyscy to wiemy…

  • galakty

   Taki S8 często nie trzyma do końca dnia, jeśli ktoś używa intensywnie. Zapewne o takie porównanie chodziło.

   • Adam

    Taki Mate10 czy 11 też nie dotrwa do końca dnia jeśli ktoś będzie intensywnie go używał. Co z bzdurny tekst.

    • Rutkiewicz Piotr

     Wcale nie bzdurny… Tak już jest więc po co zdziwienie…

     • Adam

      Bzdura jest pisanie takich bredni. Co to znaczy intensywne użytkowanie telefonu? Dla jednego to będzie 10 rozmów a dla innego granie przez 5 godzin. Opowiadanie, że jakiś telefon jest do bani bo nie wytrzyma jednego dnia jest właśnie taką bzdurą. Jest to zwykłe lanie wody i bicie piany nie poparta jakimikolwiek miarodajnymi i wiarygodnymi testami porównawczymi.

 • Edward Piotrowski

  Czas pracy Mate 10 będzie podobny jak w poprzednich.Wydajność i optymalizacja lepsza.

 • Jacek

  nie czaje tej nagonki socialmedialnej… taki spam o tym telefonie. ten post tweeterowy wygląda, jakby gonili sami siebie za serię P, bo tam baterie mniejsze i (to wiem z praktyki) na cały dzień nie starcza.

  zdecydowanie bardziej wolę, jeśli mam małe oczekiwania i okazuje się, ze produkt je przewyższa, niż kiedy oczekiwania są wygórowane i coś ich nie spełnia…

 • PLTSHUNTER

  Co się nie zmienia? Ja wiem, wiem, system zamykający aplikacje w tle!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona