Allegro nie chce, abyś martwił się godzinami doręczeń, więc uruchamia usługę “Kurier wieczór”

Zamawianie przesyłki kurierem jest dosyć popularną formą transportu zakupionych towarów. Jest tylko jeden problem – nie każdy może odebrać paczkę w pracy czy szkole, a to właśnie w okolicach południa ma miejsce najwięcej prób doręczenia. Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi Allegro, które wraz z DHL uruchomiło usługę “Kurier wieczór”.

Zgodzicie się ze mną, że przy zamawianiu wszelkiego rodzaju rzeczy w internecie, kurier na ogół jest opcją najbezpieczniejszą. Zawsze jest opcja śledzenia, można sprawdzić zawartość paczki przy odbiorze, a gdy podejrzewamy jej uszkodzenie zewnętrzne – mamy jakieś pole do manewru. Dodatkowo, ceny przesyłek kurierskich stają się coraz bardziej korzystne i na ogół nie przekraczają kilkunastu złotych.

Z kurierami jest jednak jeden, dosyć powszechny problem – ich godziny pracy często pokrywają się z godzinami, w których odbiorcy nie ma w domu. Co to oznacza? Po paczkę trzeba będzie się przejść do punktu stacjonarnego (które ostatnio stają się dosyć powszechne) albo przekierować kuriera do pracy lub szkoły. Z tym, że nie każdy ma i taką możliwość, pomijając fakt, że to niezbyt wygodna opcja.

Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi Allegro, które do zrealizowania swojego planu potrzebowało pomocy DHL. Podobno aż 70% klientów portalu aukcyjnego chciałoby odbierać przesyłki wieczorem, a aż 40% kupujących rezygnuje z przesyłki kurierskiej z powodu niekorzystnych godzin doręczenia. Ale teraz każdy sprzedawca może zaproponować swoim klientom przesyłkę “Kurier wieczór”, która w większości miast zostanie dostarczona w godzinach 18:00-22:00, zaś w pozostałych rejonach po godzinie 17.

A wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze? Cena, która przy płatności z góry nie przekroczy 12,24 złotych brutto, a przy opcji pobraniowej wzrośnie o zaledwie “trójkę”. Są to wartości podane dla paczek nie cięższych niż 10 kilogramów, ale za odpowiednią dopłatą możliwe będzie dostarczanie przesyłek do 20 oraz do 32,5 kilograma.

Co dodatkowo zyskuje klient? Możliwość bezpośredniego śledzenia paczki w zakładace Moje Kupione oraz zwrotu połowy kosztów w przypadku czasu dostawy dłuższego niż 2 dni (licząc od momentu nadania). Jedynym warunkiem jest to, żeby sprzedawcy zdecydowali się na dodanie tej formy dostawy do swoich aukcji. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać.

źródło: Allegro
grafika główna: kadr z zamieszczonego filmu

Komentarze

 • Merlin

  Ktoś w końcu odkrył Amerykę. Brawo. Choć z drugiej strony często istnieje możliwość zamówienia paczki do paczkomatu, stacji benzynowej, na pocztę, etc.

  • galakty

   Paczkomat najlepszy. Idziesz kiedy chcesz, często po drodze do sklepu, czy na stację.

   • stark2991

    Ale ma to sens tylko jeśli paczkomat jest niedaleko :)

    • galakty

     Nie pomyślałbym…

   • Jumperone

    Dokładnie, zwłaszcza gdy masz taki niecałe 200m od domu ;)

  • Ewa Mrówczyńska

   Często wybieram dostawę na pocztę lub na stację paliw, która mam po drodze do domu. Choć sympatyczny kurier DPD i fajny sąsiad też znakomicie zdają egzamin ;)

 • Andrzej

  Ja zawsze rezygnuje z kuriera przez te ich godziny. Pracuje po drugiej stronie miasta do 17. Jak zamawiałem do pracy to dzwonił po 18 a jak do domu to dzwonili ok 13-14..

  • Xymox4AD

   He he he. To masz wyraźnego pecha. Ale tak bywa.
   Ja mam zaprzyjaźniony kiosk RUCH obok domku.
   Kurier tam wszystko zostawia. A kiosk otwarty od świtu do 18tej.

 • Krzysztofsf

  W pierwszej kolejnosci wybieram oferty z dostawa paczkomatem, pozniej z Poczta Polska odbior w punkcie, nastepnie rowniez Poczta Polska – bo wiem, ze u mnie wieksze przesylki zaczynaja rozwozic po 16-ej, a nawet jesli mnie nie zastanie listonosz to nastepnego dnia odbiore na poczcie.

 • stark2991

  Jak rozumiem chodzi tylko o to co sprzedaje samo Allegro, bo przecież na inne nie mają wpływu.

  • Kacper

   Każdy sprzedawca może zaimplementować w swoich aukcjach tą formę dostawy i nie podpisuje umowy bezpośrednio z firmą kurierską.

 • anemusek

  Allegro? Nie, dziękuję.

 • lg fbox

  co dla jednych jest plusem dla innych minusem. juz widze to zadowolenie kurierów ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona