Android Wear zniknął ze sklepu Google i nikt nawet się nie zorientował

Wczorajsza prezentacja Google była o smartfonach, inteligentnych głośnikach, asystencie głosowym, słuchawkach i inteligentnej kamerce. Ani słowa o smartwatchach. Dodatkowo sklep Google’a ma teraz sporo nowych urządzeń, ale jednocześnie Android Wear zniknął z niego bez żadnego ostrzeżenia…

Google Store dotąd oferował dość przyzwoitą kolekcję urządzeń z Android Wear na pokładzie, ale w miarę jak różne firmy zaczęły bardziej skupiać się na własnych kanałach dystrybucji smartwatchy, wybór topniał z dnia na dzień. Jednak tego trudno było się spodziewać – Google wyczyściło całą sekcję z Android Wear do zera.

System na urządzenia noszone od Google co prawda nie był zbyt popularny, ale wciąż korzystają z niego setki tysięcy ludzi, którzy wybrali smartwatcha z Android Wear. Dlaczego Google usunęło urządzenia z Android Wear ze swojego sklepu? Trudno powiedzieć. Być może firma stara się skoncentrować na produktach, które nie mają obcego logo na obudowie, a podkreślać będzie atuty urządzeń wyprodukowanych przez siebie.

To na pewno nie oznacza, że Android Wear umiera. Platforma ta wciąż się zmienia, a kolejne smartwatche są wyposażane właśnie w drugą edycję systemu od Google. W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o testach Androida Oreo dla urządzeń noszonych. Coś się w tej materii dzieje, więc gigant na pewno nie porzuci Androida Wear. Nie przejmuje się nim jednak tak bardzo, jak kiedyś – dopóki ludzie nie dali producentom smartwatchy do zrozumienia, że Android Wear też ich nie obchodzi.

źródło: Google dzięki 9to5google

Komentarze

 • Bo póki co Google jako Pixel nie ma swoich zegarkó więc Android Wear jest tutaj: https://www.android.com/intl/en_uk/wear/

  • Tak, ale z podawanej przez Ciebie strony przy każdym zegarku był odnośnik do sklepu Google, gdzie można było dany sprzęt kupić. Teraz odnośniki prowadzą donikąd, bo Google wywaliło całą sekcję ze sklepu. Co prawda smartwatche są dostępne też gdzie indziej, ale nie to jest tematem newsa.

   • Paweł

    Ja zrozumiałem czytając że usunął aplikację ze Sklepu Play :D

 • W temacie

  Bo AW #nikogo?
  Tylko gear s3 frontier:)

  • jendrush

   Gdyby tylko wyszukiwanie głosowe google działało…A może działa, a ja o czymś nie wiem?

   • W temacie

    Chyba nie, nie wiem. Nigdy nie korzystalem nawet na smartfonie, poza sprawdzeniem i przekonaniem się, ze… to jest mi całkowicie zbędne:)

 • Czemu ten artykuł to po prostu przetłumaczone 9to5google? Nic nie zostało zmienione, nawet konstrukcja zdań jest identyczna.

  • Warszawiak

   Bo taki jest poziom ‘dziennikarstwa’ na tej stronie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona