NVIDIA udostępnia aktualizację oprogramowania dla SHIELD TV. Wśród nowości m.in. obsługa filmów 360° na YouTube - Tabletowo.pl
Ważne

NVIDIA udostępnia aktualizację oprogramowania dla SHIELD TV. Wśród nowości m.in. obsługa filmów 360° na YouTube

NVIDIA poinformowała dziś, że oficjalnie rozpoczęła proces udostępniania aktualizacji oprogramowania dla SHIELD TV. Wersja 6.0 wprowadza sporo zmian i nowości, a jedną z nich jest obsługa filmów w 360° w serwisie YouTube.

A co oprócz tego? Do dyspozycji użytkowników oddany zostanie również nowy interfejs wyszukiwania głosowego, umożliwiający wyświetlanie wyników w trakcie oglądania filmów i seriali oraz podczas grania, nowe funkcje aplikacji Amazon Video (szybsza nawigacja dzięki nowym ustawieniom wyszukiwania i miniaturowemu podglądowi obrazu, a do tego poprawiona synchronizacja A/V i błyskawiczne strumieniowanie w 4K) i możliwość strumieniowania dźwięku w formacie DTS-HD Master Audio na starsze odbiorniki DTS.

Wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 6.0 udostępniane są też najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida oraz aktualizacje firmware dla pilota SHIELD (do wersji 1.15), pilota SHIELD z gniazdem słuchawkowym (do wersji 1.16) i kontrolera SHIELD (do wersji 1.14). Wisienką na torcie jest nowa opcja dla akcesoriów odpowiedzialna za włączenie/wyłączenie funkcji wstrzymania odtwarzania po dwukrotnym dotknięciu suwaka regulacji głośności.

Jak w każdym przypadku, aktualizacja udostępniana jest etapami, ale NVIDIA powinna dość sprawnie się z nią uwinąć, więc zapewne już wkrótce wszyscy użytkownicy SHIELD TV będą mieli najnowszą wersję oprogramowania na swoich urządzeniach.

Dajcie znać w komentarzach, czy Wy już zaktualizowaliście swoje sprzęty!

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona