Podcast: hehTech#25 – Czy warto kupować flagowce w tak wysokich cenach?

Powered by Tabletowo

iTunesRSS

W dzisiejszym odcinku pojawiła się nowa osoba w postaci Damiana Pracza, który wraca do pisania na Tabletowo. Będzie trochę o ulubionej firmie naszego gościa, której część przejęło Google, zastanowimy się nad tym, czy Asus może namieszać trochę na rynku oraz czy warto kupować flagowe smartfony w ofertach przedsprzedażowych mimo ich wysokiej ceny. Na samym końcu porozmawiamy o głośnikach bezprzewodowych, a w ramach ciekawostki dowiecie się również jakiego telefonu prywatnie używa były prezes Microsoftu – Bill Gates.

Spis treści:

 • 0:25 – Damian Pracz w podcaście
 • 7:22 – Przejęcie przez Google części HTC
 • 20:04 – Czy Asus może namieszać na rynku?
 • 35:44 – Czy warto kupować flagowce w tak wysokich cenach?
 • 42:57 – Bezprzewodowe głośniki

Z racji tego, iż nie mamy w zwyczaju nagrywać w trójkę, dzisiejszy hehTech będzie trochę chaotyczny (co mieliśmy okazję udowodnić Wam przy okazji osiemnastego odcinka), jednak mamy nadzieję, że Wam się spodoba.

Przy okazji mogliście zwrócić uwagę na to, że nie ma już “wstępniaka” w postaci fragmentu odcinka przed jinglem – w komentarzach pojawił się głos, że jest on zbędny i wręcz przeszkadza. Dajcie znać jaki początek wolicie – z małym wprowadzeniem czy bez.

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów, bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.

Do usłyszenia!

Komentarze

 • tyle

  Nie.

 • cruel

  Czy warto? Kwestia podejścia klienta.
  Jeśli ktoś nie chce czekać na obniżenie ceny, nie sprawia mu problemu, że zapłaci teraz więcej niż jakby robił to za miesiąc, to nie widzę problemu.
  Tak jak z autem. Czy warto kupować Audi jeśli za sporo mniejszą kwotę dostaniemy Skodę, często mającą podobne wyposażenie co takie Audi w standardzie wymaga jeszcze dopłaty. Kwestia człowieka.

 • Michał P

  Problem polega na tym, że obecnie ceny wyjściowe średniaków sa takie jak flagowców 3-4 lata temu.

 • Arrczi

  Wystarczy kupować flagowca z przesunięciem o kilka miesięcy, czyli teraz S8+ za 2999 zł i za dwa lata S10+ w podobnej cenie. Oszczędzamy i jednocześnie pozbywamy się chorób wieku dziecięcego. Różowy ekran, wybuchająca bateria itp.
  Ps. Ponadto mamy większy wybór. Przez te kilka miesięcy na rynku pojawia się sporo nowości.

 • q

  Zależy kto płaci. jak firma, sponsor, rodzic,… to tak. Chcę mieć najnowsze, najdroższe. Mi się należy.
  Jak ja mam zapłacić, to nic ponad budżetowcem nie jest potrzebne.

  Audi czy Skoda? Prestiż samochodem?
  Do wożenia mojej prywatnej dupy ma być niezawodny pojazd na jaki mnie stać, kosztujący nie więcej niż miesięczna pensja. Droższe to życie ponad stan.
  Auto na firmę nie jest moim autem, a mojej firmy i nie mam się czym szczycić.
  Przyjazd do klienta drogim pojazdem daje odwrotny skutek. Skoro go stać na drogi pojazd to musi mieć bardzo drogie produkty i ja ich od niego nie kupię.

 • LuckyOne

  Dlaczego Pan Damian był trzymany w studni podczas nagrywania materiału? Tak bardzo wam podpadł?

  • Nie, po prostu nie zmieścił się w wannie. ;)

  • Podpadł, nie podpadł – nie mnie to oceniać. W studni trzymany nie byłem, jednakże mam straszny problem z pogłosem w swoim pokoju. Jest duży i dlatego. Nie mam możliwości nagrywać w innym miejscu, niestety.

 • isaakPL

  ;) spoko luźniejsze odcinki się moim zdaniem lepiej słucha

 • A ja się odniosę do Asusa, który przez długi czas był moją ulubioną firmą IT i wciąż mam o nim dobre mniemanie jako o producencie z (tragicznym – to fakt) supportem, z którego rzadko trzeba korzystać, bo firma tworzy po prostu dobre jakościowo produkty. Kupowałem i kupiłbym ponownie komponenty PC, routery, laptopy, peryferia, nawet tablety, ale nie smartfon. Jakoś te pierwsze zenfony tak słabo wyglądały, choć teraz jest już sporo lepiej.

  Poza tym posiadany przeze mnie Memopad opływa w bloatware, Asus całkiem zapomniał o aktualizacjach, bootloader zablokowany na amen. Jeszcze w tablecie to przeboleje bo konkurencja żadna ale taki telefon to porażka.

 • no dla mnie najlepszy odcinek hehtecha A co do “wstępniaka” mi nie przeszkadzał

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona