Ważne

Samsung Gear Fit 2 otrzymał aktualizację, która dodaje tryb ciągłego pomiaru pulsu

Choć Samsung ostatnimi czasy zdecydowanie poprawił swoją politykę aktualizacji urządzeń, to nadal wiele osób przypina mu łatkę tego, który niezbyt dba o swoich klientów, szczególnie tych ze starszym sprzętem. A Koreańczycy po raz kolejny udowadniają, że to niezbyt prawdziwe pogłoski i aktualizują opaskę fitness Gear Fit 2. Tym razem największą nowością jest tryb ciągłego pomiaru pulsu.

Gear Fit 2 to opaska, która zadebiutowała w czerwcu zeszłego roku, choć jeszcze do niedawna była najnowszym sprzętem z kategorii opaski fitness tego producenta. Od czasu jej premiery, już kilkukrotnie mieliśmy okazję informować Was o większych aktualizacjach dotyczących tego wearable. Ostatnia z nich miała miejsce nieco ponad trzy miesiące temu, ale spokojnie – Samsung jeszcze o nim nie zapomniał.

Domyślacie się już zapewne, że nowa funkcja zostanie doceniona przede wszystkim przez tych, którym Gear Fit 2 pomaga podczas treningu. Największą (i najciekawszą) zmianą jest oczywiście tryb ciągłego pomiaru pulsu, który właśnie pojawił się w opasce. Strefa Pomiaru Pulsu różnicuje go na pięć kategorii, które mają pokazać użytkownikowi, w jaki sposób pracuje jego ciało. Co ciekawe, poziom ten odnosi się do maksymalnego pulsu osiąganego podczas treningów, a więc jest narzędziem spersonalizowanym i – co za tym idzie – wymiernym. Wspomniane strefy obejmują zakres dziesięciu punktów procentowych, poczynając od 50, a kończąc oczywiście na 100.

Ale tryb ciągłego pomiaru pulsu to nie jedyne, co przygotował Samsung dla posiadaczy Gear Fit 2. Pojawiły się także nowe tarcze – Fitness Pro oraz Pedometer, która – jak sugeruje nazwa – skupi się wokół krokomierza. Póki co, aktualizacja została dostrzeżona w Indiach i możliwe, że jeszcze trafiła na Wasze opaski, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby aktualizacja już wkrótce sięgnęła europejskich i polskich egzemplarzy Gear Fit 2.

Na samym końcu chciałbym przypomnieć, że co prawda Samsung zaprezentował na targach IFA trzy nowe wearables (w tym model Gear Fit 2 Pro), ale opaska wciąż nie jest przestarzała, a jej obecna cena nadal trzyma się na wysokim, ale akceptowalnym poziomie (około 750 złotych). Jeżeli nowa aktualizacja skłoniła Was do zastanowienia się nad zakupem urządzenia, to na pewno nie zaszkodzi zajrzeć do recenzji Gear Fit 2, którą jakiś czas temu przygotowała dla Was Kasia ;).

źródło: SamMobile

Komentarze

 • Ja chętnie zakupie ale aktualna cena według mnie jest troszkę za duża :( Sprzęt bardzo mi się podoba jedyne co bym zmienił to ekran. Zastosował bym o mniejszej rozdzielczości przez co bateria mogła by trochę dużej wytrzymać. Jeżeli cena spadnie do 400-500zl to biorę od razu :D

 • Robert Góral

  Po przeczytaniu tego artykułu przyszły mi do głowy słowa dwóch piosenek z dawnych lat.. “śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” (Jerzy Stuhr) oraz “jest już późno, piszę bzdury” (Maanam).
  To coś co tu można przeczytać powstało chyba baaaardzo późno, i tylko po to żeby pokazać że nie tylko śpiewać każdy może. Ktoś kto to pisał zamieścił link.. ale chyba nie bardzo się przyglądał temu co pod nim jest. A już na pewno nie zajrzał tutaj (chociaż to też na tym portalu) https://www.tabletowo.pl/2016/06/29/recenzja-samsung-gear-fit-2-opaski-ktora-pomoze-ci-byc-fit/4/
  I nigdy nie znalazł się nawet w pobliżu Gear Fit 2.
  I jak tu traktować poważnie (jako źródło informacji) portal tabletowo, skoro można przeczytać takie newsy jak ten???
  Tak się składa że mam Gear Fit 2, i z funkcji ciągłego pomiaru pulsu korzystam od momentu zakupu, czyli paru miesięcy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona