Microsoft zapowiedział pakiet Office 2019

Microsoft Office to bez dwóch zdań najpopularniejszy pakiet biurowy na rynku. Producent stale go ulepsza i dodaje nowe funkcje, aby użytkownicy mogli robić w nim coraz więcej rzeczy. Co jakiś czas przychodzi jednak moment na dużo większe zmiany, dlatego producent zapowiedział właśnie Office 2019.

Chociaż 2019 rok wciąż wydaje się nam relatywnie odległy, to nowy pakiet Microsoftu faktycznie trafi do sprzedaży już w drugiej połowie 2018 roku, a wczesne wersje poglądowe udostępnione zostaną jeszcze trochę wcześniej, bo mniej więcej w połowie przyszłego roku.

Office 2019 powstaje z myślą o użytkownikach, którzy wciąż nie czują się gotowi, aby zacząć korzystać z usług, opartych na chmurze (albo po prostu świadomie nie chcą tego robić, z różnych względów). Klienci zapłacą za pakiet tylko raz, na początku, i będą mogli z niego korzystać dożywotnio – tak samo, jak ma to miejsce w przypadku Office 2016. W jego skład wejdą Word, Excel, PowerPoint i Outlook oraz Exchange, SharePoint i Skype for Business.

Microsoft na razie nie zdradził zbyt wiele na temat ulepszeń, jakich mogą spodziewać się użytkownicy Office 2019 – wymienił jedynie m.in. nowe oraz ulepszone metody inkowania, w tym rozpoznawanie siły nacisku i stopnia nachylenia rysika, nowe formuły i tabele w Excelu, a także animacje wizualne jak Morph i Zoom w PowerPoint.

Przy okazji warto dodać, że Office 365 aktualnie subskrybuje 27 milionów użytkowników. Usługa dostępna jest na 150 rynkach. Jeżeli zaś chodzi o pakiet Office, to Microsoft wydaje nowe edycje regularnie, co trzy lata – ostatnie cztery pojawiły się kolejno w 2007, 2010, 2013 i 2016 roku.

Źródło: VentureBeat, SlashGear, Windows Central

Komentarze

 • Paweł

  Ja korzystam z 365. I rok dostałem za darmo, drugi kupiłem za 180, III za 99 złotych. Jak za korzystanie z najlepszego pakietu zawsze w aktualnej wersji, nie narzekam :)

  • Kuba Sojka

   Jesteś naiwny że im płacisz za programy co były zadarmo, dziwnym jest człowiekiem.

   • Andrzej

    Kuba ms office nigdy nie był za darmo, zawsze kosztował i to sporo. Za free jest open office (bądź klony).

    • Andrzej Libiszewski

     Nie wygląda mi, by Kuba kiedykolwiek za coś płacił ;>

 • Kuba Sojka

  Ja używam biurowych od Google, bo te od Microsoftu office 365 w grane mój laptop skończyła się licencja (była ważna trzy miesiące) du…, niebede nigdy płacić Microsoft za używanie ofice 365 niech się wybuchają,powiny być cały czas za darmo, teraz wszystkie programy są zadarmo, nawet teraz Word Microsoft jest za pieniądze, a jak Ma działac to muszę dupe…Microsoft zapłaci 200 lub nawet 300 za pakiet ofice 365 nie, używam od teraz tylko darmowe biura programy.

  • cruel

   Office może by Ci zrobił autokoretkę tych byków, które robisz.

   Albo przetłumaczył na język polski.
   I bardzo dobrze, że będzie powrót do licencji wieczystej.

  • michcio

   pewnie jeszcze nie pracujesz, ale jak już zaczniesz to twoja praca też powinna być za darmo

  • Andrzej Libiszewski

   Życzę by pierwsza praca także była za darmo. Po drodze poproś też kogoś starszego o słownik, bo bełkoczesz.

 • Linkyop

  Kupiłem licencje na 2016 Professional Plus na Allegro za 30 zł. :>

  • g

   https://bez prawnik.pl/office-windows-z-allegro-policja/

   • Linkyop

    Co z tego? Nie kupiłem wersji pudełkowej.

    • deuu

     Właśnie o tym jest artykuł. Podrabiali tak doskonale pudełko płyty itp. że jesteś przekonany że masz legalny produkt a to pirat… Nawet nie chciało się ci przeczytać artykułu…

     • Linkyop

      Przeczytałem, całość. Kody Office’a nie mogą być zarejestrowane na więcej niż 1 konto Microsoft, a takie oszustwa dotyczą tych firm MS, które założyły konta i dokonały aktywacji tych wielu kluczy do Windows’a i Office’a.

     • deuu

      A wiesz skąd oni biorą “towar”. Myślisz że tak z kosmosu ta niska cena. Najczęściej numery są generowane przez subskrybentów MSDN. Odsprzedaż ich jak korzystanie z zakupionego numeru w ten sposób jest tak samo traktowane jak piractwo bo jest złamaniem licencji. Są też inne kanały zdobywania towaru każdy nielegalny.

    • deuu

     Nie kupiłeś wersji pudełkowej ale nie masz pewności czy ten numer nie został sprzedany wielu osobom. Nie masz pewności z jakiego źródła pochodzi.

 • Krzysiek

  Dlaczego nie dodadza uproszczonej wersji Visio do tego pakietu, tylko moduł rysowania, grupowanie elementow i paru innych podstawowych funkcji, bardzo fajne narzedzie ale kurde nie potrzebuje tej reszy logiki do schematow blokowych bo i tak definiuje wlasne symbole. Szkoda.

 • Marek

  “Microsoft Office to bez dwóch zdań najpopularniejszy pakiet biurowy na rynku.”
  Wedlug Microsoftu czy to opinia autora?

 • Paweł G

  W pracy mam Office’a 2013, a w domu już od dawna korzystam z LibreOffice. Libre spokojnie wystarcza do domowych zastosowań, bardzo dobrze radzi sobie też ze skomplikowanymi tabelami excella. Jeśli pliki mają działać bez zarzutu na różnych pakietach biurowych, to warto je zapisywać w formatach open document. Nie ma wtedy problemu z ich otwieraniem i obróbką. Szkoda, że ludzie nawet nie szukają darmowych alternatyw dla oprogramowania, tylko idą na ślepo za jedynym słusznym konkurentem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona