Ważne

W przyszłym roku Apple nie zaprezentuje mniejszego iPhone’a. Będą tylko duży i większy

iPhone’y 8 i 8 Plus zawiodły oczekiwania wielu osób. I choć wkrótce w sklepach pojawi się jubileuszowy iPhone X, to z uwagi na swoją ekstremalnie wysoką cenę (w Polsce 4979 lub 5729 złotych) będzie on poza zasięgiem większości klientów. Nie pozostaje im więc nic, jak tylko nadal czekać na prawdziwą rewolucję. Najnowsze doniesienia sugerują, że mniej zamożni fani marki doczekają się jej w przyszłym, 2018 roku.

Niektórzy być może pamiętają, że jeszcze (i to na długo) przed oficjalną premierą iPhone’ów 8 i 8 Plus pojawiła się informacja, że przyszłoroczne iPhone’y zostaną wyposażone w ekrany OLED o przekątnej 5,28 i 6,48 cala. To spory wzrost względem aktualnie stosowanych 4,7- i 5,5-calowych wyświetlaczy, więc już wtedy zaczęło być oczywiste (przynajmniej dla mnie), że w przyszłym, 2018 roku Apple zaprezentuje dwa “bezramkowce”.

Tymczasem właśnie pojawiły się nowe informacje na temat przyszłorocznych iPhone’ów i nie są to plotki, tylko informacje od dostawców części, z którymi współpracuje Apple. Według nich, koncern z Cupertino zrezygnował z 5,28-calowego iPhone’a z uwagi na obawy, że – mówiąc kolokwialnie – się nie sprzeda. Producent nie zamierza jednak prezentować tylko jednego modelu, więc do 6,48-calowego smartfona dołączy 5,85-calowy.

Co ciekawe, Amerykanie podobno początkowo chcieli wypuścić na rynek aż trzy modele i nawet zlecili Samsungowi produkcję próbnej serii wyświetlaczy OLED o przekątnej 5,28-, 5,85- i 6,48 cala, jednak ostatecznie zdecydowali się zrezygnować z pierwszej z wymienionych opcji. Nie ukrywam, że dla mnie jest to nie lada niespodzianka, ponieważ osobiście pierwszy raz słyszę o 5,85-calowym ekranie – dotychczasowe doniesienia wspominały jedynie o 5,28- i 6,48-calowych panelach.

To jednak jeszcze nie koniec, ponieważ zmiany idą jeszcze dalej. Jak podają bowiem informatorzy, jedynie 5,85-calowy wyświetlacz będzie OLED-owy. Drugi z przyszłorocznych iPhone’ów dostanie ekran LCD. Jego produkcją zajmie się firma Japan Display.

*Na grafice tytułowej iPhone 8 Plus

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

 • cruel

  W tym momencie tylko się cieszę, że właśnie zakupiłem Iphona 7 w wersji 128GB.
  SE poszedł do żony, zadowolona.

  • Roman Rarog

   a tylko 4 cale ;-)

   • Nie rozmiary lecz technika zrobi z ciebie zawodnika ;-)

 • Paweł

  To oznacza ni mniej, ni więcej że czeka Nas jeszcze kilka modeli ze starym wyglądem, jak to się stało z 5S i SE.

 • teges

  Czyli z telefonów o prawidłowym rozmiarze zostanie jedyna Xperia XZ1c

  • Jumperone

   Smutne to, bo nie uśmiecha mi się zmieniać 4,7′ na jakiegoś nieporęcznego kloca.

 • Devil_Dragos

  Powinni zostawic 5.28 a wywalic 5.85

  • teges

   Lepiej wywalić 6,48″ i dodać dzwonienie do iPad’a. Będzie idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy dopłacają do większego ekranu zamiast okularów.

 • Jan Kwiatkowski

  Nareszcie jakieś ekrany o rozsądnych rozmiarach. Mamy rok 2017 i czas zapomnieć o miniaturkach 4,7 cala (o 4 już nie wspomnę przez dawna sympatię do marki).

  • Piotr Ulanowski

   Co z tego że mamy 2017? Dłonie nam urosły czy jak? Sam do niedawna miałęm Xperię Z3 Compact i rozmiar super. Iphone 4,7 też świetnie leży, sam zmam osoby które świadomie wybrały IP SE własnie ze względu na kompaktowy rozmiar. Brak jest na rynku małych telefonów i nie jest to tylko moje zdanie.

   • Jan Kwiatkowski

    To z tego, że małe wyswietlacze nie brały się z masochism tylko z prymitywne technologii. Nie znam osoby, która wybrałaby 4 cale mogąc mieć w tej cenie 5.
    Niestety rodacy jak ich nie stać na iPhone to sobie wmawiają, że 4 całe z SE jest super. Żal…

 • Heliox

  iP9Plus – 6″
  iP9 – 5,5″
  Moim zdaniem tak najlepiejby się prezentowały nowe iP, oczywiście z ekranami od krawędzi do krawędzi i czytnikiem linii papilarnych pod ekranem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona