Ważne

Podcast: hehTech#24 – hehZiew

Powered by Tabletowo

iTunesRSS

Dzisiaj trochę sennie, ponieważ tematem głównym będą znane nam technologie, które pomagają monitorować lub poprawić nasz sen oraz o śnie samym w sobie. Jakimś dziwnym trafem okazuje się, że obaj mamy kłopot z zaśnięciem przez ciepłą poduszkę i na szczęście znaleźliśmy już rozwiązanie tego problemu ;)

Zanim jednak zrobimy się senni, opowiemy trochę o BlueBorne – ataku hakerskim dokonywanym przez luki w zabezpieczenia Bluetooth.

Spis treści:

 • 0:59BlueBorn
 • 15:24 – Wiecznie zimna poduszka za 400 dolarów
 • 27:12– Trochę o śnie, Float Rest, Neuroon

Mamy nadzieję, że Wam się spodoba!

Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje tematów, bądź pytania, dajcie znać w komentarzach – wybrane postaramy się uwzględnić w kolejnych odcinkach.

Do usłyszenia!

Komentarze

 • A propos tej małej produktywności snu to chyba się wam w głowach przewraca z dobrobytu (tzw. “problemy pierwszego świata”) – sen czy ogólnie pojęte leniuchowanie też jest ważne w sensie nagrody za to co udało się nam zrobić przez cały dzień – praca dla pracy/pieniędzy nie jest rozsądnym stylem życia. Trzeba sobie znaleźć trochę czasu na relaks ale jeśli nie wierzycie i potrzeba wam stałe 100% produktywności to proponuję aby przy następnym hehtechu Adrian wziął się za gotowanie i upichcił coś fajnego, a Paweł popracował z hantelkami – w końcu takie samo gadanie tylko to marnowanie czasu ;-)

  PS. Miband 2 współpracuje ze Sleep as Android ale trzeba mieć appkę Miband Tools – zauważyłem tam taką opcję, choć jeszcze nie skorzystałem.

  • Adrian Patej

   To nie jest tak, że mi się przewraca w głowie od dobrobytu (choć powywracane tam mam już dawno :D) Niedługo zaczną się studia i nauka. Do tego jeszcze połączyć to z pracą i działalnością w kole naukowym. W międzyczasie jeszcze robić badania do pracy dyplomowej i nagrywać podcast. Nie chce się nazywać kapitanem produktywności (bo zdecydowanie mi do tego miana brakuje), ale te rzeczy zabierają sporo czasu, a człowiek jeszcze chciałby sobie posiedzieć przed kompem czy iść z kimś na piwo. I gdzie tu jeszcze znaleźć czas na pełne 8h snu :D

   I proponowałbym odwrócić czynności, Paweł woli gotować, a ja ćwiczyć ;)

 • Aware

  Duże podziękowania za znaczne ściszenie muzyki w tle – ogromnie to zwiększa komfort i przyjemność słuchania.

  • Adrian Patej

   Uffff, bałem się że jeszcze będzie za głośno :D

 • snovvy77

  Chłopaki, super odcinek.
  Wyłączyliście podkład muzyczny (co sugerowałem Wam po poprzednim odcinku) i jest super.
  Paweł lekko ściszył głos za to Adriana słychać lepiej i nie ma już efektu fotela bujanego. Przyjemnie się słucha czy to na słuchawkach w pracy czy w samochodzie w drodze.

  Nie wiem tylko czy ten wstępniak (najlepszy moment w odcinku) jest tak do końca potrzebny bo a) trochę spala to co będzie w środku i drugi raz już tak nie śmieszy b) czasami jak zaczynam słuchać to mam wrażenie że coś przestawiłem palcem i słucham gdzieś od środka. Dziwne odczucie. Zupełnie jak w jakimś serialu czyli co będzie w odcinku.

  Keep Calm and Carry On

  • Paweł

   Weźmiemy to pod uwagę! ;)

  • Adrian Patej

   Ten wstępniak miał trochę służyć jako małe wprowadzenie i ewentualnie wzbudzić pewne zaciekawienie, a przynajmniej ja tak to widzę. No i faktycznie możesz mieć trochę racji z tym efektem “deja vu”. Następny odcinek zacznie się bez wstępniaka, więc będę czekał na ewentualne opinie ;D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona