Jak w prosty sposób upodobnić swój smartfon z Androidem do iPhone'a X? Jest na to aplikacja - Tabletowo.pl
Ważne

Jak w prosty sposób upodobnić swój smartfon z Androidem do iPhone’a X? Jest na to aplikacja

iPhone X wyróżnia się na tle konkurencji pod wieloma względami, jednak jednym z pierwszych elementów, jakie rzucają się w oczy po spojrzeniu na ten model, są charakterystyczne „uszy” na górze wyświetlacza. Osobiście nie spotkałem się z opinią, żeby się to komuś podobało, ale jeżeli ktoś mimo wszystko chciałby upodobnić pod tym względem swój smartfon z Androidem do jubileuszowego iPhone’a, to już może to zrobić.

Nawet nie trzeba zbytnio się wysilać – wystarczy udać się do >Sklepu Play< i ściągnąć aplikację o nazwie XOutOf10. Nie jest ona szczególnie skomplikowana – jedyne, co można w niej zrobić, to włączyć lub wyłączyć wyświetlanie imitacji wycięcia w górnej części wyświetlacza, na jakie zdecydowało się Apple w iPhonie X.

Aplikacja działa na wszystkich urządzeniach, które pracują pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich lub nowszego wydania. Użytkownicy sprzętów z Androidem Marshmallow lub nowszym muszą dodatkowo pamiętać, aby pozwolić programowi wyświetlać się ponad innymi aplikacjami. Natomiast w modelach z Androidem Oreo na pokładzie efekt wycięcia znika po zsunięciu górnej belki i nie da się tego obejść z uwagi na ograniczenia API, zaimplementowane przez Google.

Aplikację XOutOf10 należy traktować oczywiście jako kolejną ciekawostkę – zresztą nawet sam jej autor „reklamuje” ją z dużą dawką humoru:

Ty, przeciętny użytkownik Androida, prawdopodobnie śmiałeś się z klientów Apple przez wycięcie w ekranie, które zasłania wyświetlane treści. Przyznaję, to zabawne. Ale Twoi przyjaciele-fanboje prawdopodobnie powiedzieli, że to nie jest aż tak zauważalne i że nawet sam tego nie spróbowałeś. Hm, nie będziesz musiał płacić 999 dolarów, żeby tylko to przetestować. I teraz nie musisz. Przedstawiam aplikację XOutOf10 – symulator wycięcia z iPhone’a X dla dowolnego sprzętu z Androidem, żebyś mógł poczuć, jak to jest.

Źródło: Sklep Play przez GitHub, Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona