Ważne

Motorola pod presją zmienia plany i zapowiada, że jednak zaktualizuje Moto G4 Plus do Androida 8.0 Oreo

Ostatnio Motorola udostępniła listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Ku zaskoczeniu wielu klientów, znalazło się na niej wyjątkowo mało pozycji – zabrakło m.in. smartfonów z serii Moto G4, którym to jeszcze jakiś czas temu producent obiecywał aktualizację do Androida O. Nic więc dziwnego, że na Motorolę spadła fala krytyki – czy to ze strony pojedynczych użytkowników, czy nawet dużych portali technologicznych (niekiedy nawet w dosyć agresywnej formie). Producent ostatecznie ugiął się pod presją i zapowiedział, że Moto G4 Plus otrzyma nową wersję systemu. Ale, co zaskakujące, Moto G4 już nie.

Motorola udostępniła oficjalne swoje stanowisko w tej sprawie:

Przykuto naszą uwagę do pewnych niejasności w materiałach reklamowych dotyczących aktualizacji do Androida O dla Moto G4 Plus. Oczywiście jest to niedopatrzenie wynikające z naszej winy, za co chcemy Was przeprosić. (…) obiecaliśmy Androida N i Androida O. Nougat na Moto G4 Plus został już wypuszczony, a więc czas na Oreo. Jednakże ten update nie był przez nas wcześniej zaplanowany i potrzebujemy trochę czasu na jego przygotowanie. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową.

Trochę szkoda, że Motorola opuściła model Moto G4, który ma dokładnie taki sam procesor i tyle samo RAM, co Moto G4 Plus. Jednak niezależni deweloperzy z pewnością przygotują Port Androida Oreo przeznaczony na ten smartfon. Chociaż raczej nie zadowoli to użytkowników, którzy myśleli, że dostaną aktualizację przez OTA (w dodatku wgranie czegoś takiego wymaga specjalistycznej wiedzy).

Jako – w granicach rozsądku – fan Motoroli, odzyskałem wiarę w tę markę. Sam byłem nieco zdenerwowany sytuacją, że dosyć nowy model, któremu obiecywano aktualizację, takowej nie dostanie. Na szczęście producent poszedł po rozum do głowy i obroni swoje dobre imię. Choć gdyby nie podniosło się larum, to na pewno właściciele Moto G4 Plus nie dostaliby nigdy oficjalnie Androida 8.0 Oreo.

Polecamy również:

Recenzja Lenovo Moto G4 Plus

Źródło: Motorola via Android Police

Komentarze

 • Misielko

  Niby fajnie i szacunek, a z drugiej strony trzeba powiedzieć, że jak się chce to się potrafi, tylko szkoda, że z reguły się nie chce. Użytkownicy na pewno będą mieli radość z Oreo, ale niesmak gdzieś tam będzie, teraz tylko niech się modlą żeby niczego nie zepsuć w tej aktualizacji.

  • bogymen

   Szacunek? za co niby? za oszustwo i zacieranie śladów odnośnie aktualizacji do Oreo na własnych reklamach czy za zmianę decyzji pod presją wściekłych użytkowników? WTF?

   • Misielko

    Za jakąkolwiek zmianę, bo raczej inni producenci by przemilczeli.

    • bogymen

     Motorola nie jest już tak dużą i mocną firmą co kiedyś a lenovo musi uważać i liczyć się z tym co robi a postawiona przy ścianie zachowała się w tym przypadku jedynie tak jak nakazywał zdrowy rozsądek… głupotą z jej strony byłoby (pomijając fakt dokonanego przez nią oszustwa i igrania z użytkownikami wspomnianego tel.) zignorowanie wszystkich artykułów jakie zostały napisane przez serwisy technologiczne i nagłośnione przez to co ta firma zrobiła z podmianką swoich reklam odnośnie decyzji o tej aktualizacji do androida O. Motorola nie sądziła, że tym zagraniem wywoła taką burzę i teraz głupio się tłumaczy a jej zapewnienia odnośnie aktualizacji traktowałbym z dużyyyym dystansem. Oszukiwała kilka razy wcześniej, teraz i pewnie jeszcze oszuka nie raz. Otwórz oczy.

     • Misielko

      Na co? Przecież ich nie bronię zaciekle, generalnie to latają mi och decyzje, klienci każdą taką zrecenzują swoim portfelem.

 • Moryc

  Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. X Play miała dostać 7-kę pod koniec 2016r. Mamy koniec 2017 i ani widu, ani słychu.

 • Zdzisław Dyrman

  No to wypuszczą za 10 m-cy jakiś niedopracowany update żeby móc się pochwalić, że dotrzymali obietnicy.

  • Edi999

   Pewnie nawet za 12

 • Patryk Rybka

  Jakie kurwy z tej Motoroli zakłamane a Moto G4 to co przecież też miał być Android 8.0 ma te same podzespoły oszuści już nigdy więcej nie kupię żadnej Motki zwykli oszuści z nich

 • stark2991

  Nie ma się co podniecać. To nadal tylko obietnice z w dodatku wymuszone wściekłością fanów. Zobaczyli że nie warto przeginać i zmienili zdanie. To nie pierwszy raz z ich strony kiedy obietnice nie pokrywają się z rzeczywistością, więc ja bym im nie ufał.

 • FireFrost

  Jak G4 wchodziło to rozdawali ulotki na których jako zaleta nowych modeli były podane aktualizacje do androida n i androida o. I zdaje się, że chodziło o całą rodzinę G4, a nie tylko o G4 plus! Póki Motorola nie była w rękach Lenovo to aktualizacje nie dość że były, to na wiele modeli trafiały błyskawicznie i były dopracowane. Lenovo pozwalniało pracowników, teraz nie ma już komu robić tych aktualizacji, a znając życie jeszcze się okaże, że – o ile w ogóle się pojawią – są zabugowane.

 • Seth

  Odzyskałeś wiarę? No chyba żartujesz. To jest natychmiastowa dyskwalifikacja dziadowskiej firmy.

 • motka

  o, łańcucki zamek :D

 • Polak

  Szkoda że Moto x Style nie bo z porównania do ZTE aktualizacje da Axon 7 Motorola nie dba o klienta a niby czysty system?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona