Motorola pod presją zmienia plany i zapowiada, że jednak zaktualizuje Moto G4 Plus do Androida 8.0 Oreo - Tabletowo.pl
Ważne

Motorola pod presją zmienia plany i zapowiada, że jednak zaktualizuje Moto G4 Plus do Androida 8.0 Oreo

Ostatnio Motorola udostępniła listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Ku zaskoczeniu wielu klientów, znalazło się na niej wyjątkowo mało pozycji – zabrakło m.in. smartfonów z serii Moto G4, którym to jeszcze jakiś czas temu producent obiecywał aktualizację do Androida O. Nic więc dziwnego, że na Motorolę spadła fala krytyki – czy to ze strony pojedynczych użytkowników, czy nawet dużych portali technologicznych (niekiedy nawet w dosyć agresywnej formie). Producent ostatecznie ugiął się pod presją i zapowiedział, że Moto G4 Plus otrzyma nową wersję systemu. Ale, co zaskakujące, Moto G4 już nie.

Motorola udostępniła oficjalne swoje stanowisko w tej sprawie:

Przykuto naszą uwagę do pewnych niejasności w materiałach reklamowych dotyczących aktualizacji do Androida O dla Moto G4 Plus. Oczywiście jest to niedopatrzenie wynikające z naszej winy, za co chcemy Was przeprosić. (…) obiecaliśmy Androida N i Androida O. Nougat na Moto G4 Plus został już wypuszczony, a więc czas na Oreo. Jednakże ten update nie był przez nas wcześniej zaplanowany i potrzebujemy trochę czasu na jego przygotowanie. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową.

Trochę szkoda, że Motorola opuściła model Moto G4, który ma dokładnie taki sam procesor i tyle samo RAM, co Moto G4 Plus. Jednak niezależni deweloperzy z pewnością przygotują Port Androida Oreo przeznaczony na ten smartfon. Chociaż raczej nie zadowoli to użytkowników, którzy myśleli, że dostaną aktualizację przez OTA (w dodatku wgranie czegoś takiego wymaga specjalistycznej wiedzy).

Jako – w granicach rozsądku – fan Motoroli, odzyskałem wiarę w tę markę. Sam byłem nieco zdenerwowany sytuacją, że dosyć nowy model, któremu obiecywano aktualizację, takowej nie dostanie. Na szczęście producent poszedł po rozum do głowy i obroni swoje dobre imię. Choć gdyby nie podniosło się larum, to na pewno właściciele Moto G4 Plus nie dostaliby nigdy oficjalnie Androida 8.0 Oreo.

Polecamy również:

Recenzja Lenovo Moto G4 Plus

Źródło: Motorola via Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona