Huawei kpi z Apple po raz drugi. Tym razem producent wziął na celownik FaceID

Huawei to producent, który już od dłuższego czasu pracuje na swoją pozycję na rynku. Trzeba przyznać, że robi to całkiem nieźle, w końcu słupki cały czas idą w górę, smartfony są dosyć lubiane przez konsumentów (mimo zdarzających się wpadek), a i sama marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Razem ze wzrostem samej firmy, rośnie również marketingowa odwaga i dlatego od jakiegoś czasu Huawei pozwala sobie na sporo żartów i przytyków. Dzisiaj na celowniku było Apple, zresztą nie po raz pierwszy.

Jeśli śledzicie na bieżąco rynek mobilny, to zapewne już wiecie, że Huawei przegonił Apple i stał się tym samym drugą największą na świecie firmą produkującą smartfony. Być może logika jest dosyć pokrętna, ale trzeba przyznać, że to brzmi jak wystarczający powód do tego, aby móc od czasu do czasu lekko pstryknąć w nos giganta z Cupertino, prawda? Jeden żart pojawił się już w dniu premiery nowych iPhone’ów, o czym zresztą wspominał Karol w swoim krótkim podsumowaniu żartów i memów dotyczących jabłkowej konferencji.

Warto zaznaczyć, że niemal dokładnie ten sam materiał – z tym, że opatrzony anglojęzycznymi napisami, pojawił się również na międzynarodowym koncie Huawei na Twitterze, a także na Facebooku. Z tego powodu śmiem zaryzykować, że opisywany poniżej żart, który pojawił się na singapurskim profilu, zawita również na polskim odpowiedniku. Trudno mi to określić dokładniej, ponieważ wszystkie strony są niejako połączone – próba wejścia na profil @HuaweiMobileSG (na którym pojawił się film), przekierowuje mnie na rodzimy @HuaweiMobilePL. No, ale przejdźmy wreszcie do rzeczy.

Let's face it, facial recognition isn't for everyone.Unlock the future with #TheRealAIPhone. 16.10.2017

Opublikowany przez Huawei Mobile na 15 września 2017

Myślę, że nie muszę nikomu tłumaczyć gagu – na wideo mamy wizualizację, która ma sugerować nieskuteczność FaceID w niektórych przypadkach, a następnie pojawia się hasło #TheRealAIPhone, 16.10.2017. Ta druga data nie pozostawia wątpliwości o czym mówimy – to dzień, w którym ma zostać zaprezentowany Huawei Mate 10.

Abstrahując jednak od treści samego hasłom reklamowego, warto przyjrzeć się grze słownej. Spróbujcie wypowiedzieć sobie na głos AI Phone (co w wolnym tłumaczeniu oznacza: telefon wyposażony w sztuczną inteligencję). Przyznacie chyba, że od drugiej sylaby, jest już sam iPhone, prawda ;)?

Polecamy również:

Potwierdzone: będą trzy wersje Huawei Mate 10

źródło: Mashable
grafika: kadr z filmu Huawei Mobile

Komentarze

 • tojesto

  Coś czuję, że Mate 10 będzie najlepszym smartfonem w tym roku.

  • Seth

   Jeśli nie będzie miał ładowania bezprzewodowego to nie.

  • krzjna

   Przetkaj sobie nos. Smarty od Hujaweja to padaka. Problemy z pamięciami, GPS do dupy, słaby aparat, problematyczny i brzydki soft…. Ach, jak będzie lepszy/dorówna od Mi 6 albo OP5 to będzie świetnie.

   • Filodendron

    Mam dokładnie te same odczucia. Żona miała P6 i P8. Siłą rzeczy trochę miałem z nimi do czynienia. Estetyczne, w miarę poprawnie wykonane, ale nic co by można było określić porywającym. Natomiast sprawność systemu i sprzętu, raczej na poziomie przeciętnych średniaków niż flagowców. Aparaty tak samo. Te smartfony są całkowicie nijakie, a nie są wcale tanie.

    • sirrah777

     Tyle, że to są stare urządzania, a Huawei w sumie zaczął “istnieć” dopiero od P9. Wcześniej firma była kojarzona faktycznie z tandetą.

    • VMortens

     Były nijakie. Były! Wspomniane modele są na tyle stare, że nie można ich traktować jako wyznaczniki. P9 i P10, H8 i H9, to już zuuupełnie inna klasa.

   • tojesto

    Widzisz? Ludzie nie potrafią docenić coś dobrego. Może taki Mi 6 czy OnePlus 5 są “niby” bardziej dopracowane, to mogą jedynie podskoczyć Huawei pod względem ilości sprzedanych sztuk flagowego P10 czy po prostu ogólnie rzecz biorąc urzędzenia od tej firmy są jednymi z najlepiej sprzedającymi się na świecie.

    • afterburner

     Tylko nie bardzo chcą się sprzedawać. Bujam się już kilka dni z Honorem 9, pytałem w kilku komisach i nikt nie chce tego kupić.

    • Herman92

     Siła OnePlus to dobrze skrojony soft, którego aż chce się używać. Huawei w tym przypadku zdecydowanie przegrywa.

   • sirrah777

    No cóż, ale to Mate 9 był najszybszym i najpłynniej działającym urządzeniem w zeszłym roku ;) Aparat naprawdę dawał radę. GPS, fakt miał problemy, ale w końcu po którejś aktualizacji udało się go opanować. Brzydki soft? Jak się kopiuje od Apple to tak jest ;)

 • Rewolucjan Ek

  Ciekaw jestem co z tego wszystkiego wyjdzie i czy nie są to jedynie puste przechwałki.

 • derpr

  Niech sobie żartują ile chcą, ale większość świata nadal będzie nazywać smartfony ajfonami a nie hujawiejami.

  • VMortens

   Większość ludzi będzie nazywać smartfony smartfonami, a ajfony ajfonami.

   • derpr

    W Polsce tak, na zachodzie iPhone i iPad to tak jak u nas adidasy.

    • VMortens

     Bardzo ciekawe co mówisz, bo ja właśnie “na zachodzie” mieszkam. Więc, ja wiem co mówię, a ty tylko mówisz.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona