Możesz kupić podróbkę iPhone'a X za 100 dolarów. Ale lepiej nie rób wstydu swojej rodzinie
Ważne

Możesz kupić podróbkę iPhone’a X za 100 dolarów. Ale lepiej nie rób wstydu swojej rodzinie

iPhone X jest absurdalnie drogi, przez co – kiedy trafi do sprzedaży – będzie nieosiągalny dla większości osób. Niektórzy jednak mogą pragnąć go tak bardzo, że albo opchną jedną nerkę, albo zdecydują się na kilkukrotnie tańszą podróbkę. Nie wątpię, że sporo osób wybierze to ostatnie i jednocześnie mam nadzieję, że nikt nie pokusi się o to pierwsze ;). Właściwie to już teraz może ją kupić, ponieważ w Chinach ruszyła sprzedaż imitacji jubileuszowego iPhone’a, które kosztują „grosze”.

Bo tak można określić kwotę rzędu ~100 dolarów (~360 złotych) przy cenie iPhone’a X na poziomie 999 dolarów (a w Polsce blisko 5000 złotych). Oczywiście trzeba jednak się liczyć z tym, że za takie pieniądze nie dostanie się dokładnie tego samego. GooPhone i8 oferuje bardzo przeciętną specyfikację i w zasadzie po zapoznaniu się z nią wszystkim natychmiast powinna przejść ochota na kupno tego sprzętu.

Smartfon wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 i rozdzielczości HD (1440×720 pikseli; 293 ppi). Nie ma on jednak „uszu” jak iPhone X – widoczny poniżej render wcale nie oddaje rzeczywistego wyglądu produktu. Sercem GooPhone i8 jest czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A7; 28 nm) procesor MediaTek MT6580 1,3 GHz z układem graficznym Mali-400. Do tego są jeszcze 1 GB RAM i – w zależności od wersji – 8 GB lub 16 GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 2 Mpix na przodzie. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop, oczywiście z nakładką, imitującą iOS.

fot. GizChina

Co ciekawe (i głupie jednocześnie) producent zadbał o to, żeby smartfon wyświetlał w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach dużo lepsze podzespoły. Dlatego znajdziemy tam informacje o 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz systemie operacyjnym Android 7.0 Nougat. W aplikacji aparatu użytkownik zobaczy natomiast, że „oczka” mają rozdzielczość – odpowiednio – 13 Mpix (tył) i 5 Mpix (przód).

Informację o pojawieniu się w sprzedaży GooPhone i8 traktujcie wyłącznie jako ciekawostkę – niech za nic w świecie nie przyjdzie Wam do głowy kupno tego smartfona, ponieważ bardzo szybko tego pożałujecie. A jeżeli szczęście wyjątkowo Wam nie dopisze, to możecie mieć na karku również służby państwowe za import podróbek markowych produktów do Polski.

Źródło: GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona