Ważne

Microsoft się chwali: Edge zainstalowany już na ponad 330 milionach aktywnych urządzeń

Internet Explorer cieszył się chyba najgorszą opinią, jaką tylko mógł i wiele osób z ulgą przyjęło informację, że Microsoft w końcu porzucił tę przeglądarkę i wraz z Windowsem 10 powołał do życia nową, Edge. I najwyraźniej była to dobra decyzja, ponieważ aktualnie jest ona zainstalowana już na 330 milionach aktywnych urządzeń.

Microsoft pochwalił się osiągniętym wynikiem na Microsoft Edge Web Summit 2017 i przy okazji dodał, że nieco ponad rok temu, w kwietniu 2016 roku przeglądarka była obecna na “zaledwie” 150 milionach aktywnych urządzeń. A to oznacza, że w trochę ponad rok udało się ponad dwukrotnie zwiększyć bazę i fakt ten bez wątpienia zasługuje na odnotowanie.

Mnóstwo ulepszeń i masa nowych funkcji nie znaczy w rzeczywistości nic, jeżeli nikt ich nie używa – Charles Morris, Microsoft

No właśnie, nikt nie ma pewności, czy każda jedna z ogłoszonych ponad 330 milionów osób rzeczywiście korzysta na co dzień Edge’a, czy po prostu ma go zainstalowanego na swoim komputerze, ale raczej preferuje konkurencyjne przeglądarki. Microsoft używa bowiem określenia “aktywne urządzenia”, a nie “aktywni użytkownicy”. A to spora różnica.

Dla porównania, z Google Chrome korzysta na całym świecie już ponad miliard osób, a z Mozilli Firefoxa pół miliarda. Ich przewagą jest jednak to, że można je zainstalować na wielu różnych systemach oraz ich poszczególnych wersjach. A Edge jest dostępny tylko na Windows 10, co znacząco ogranicza jego zasięg.

A Wy korzystacie z Microsoft Edge? Jak oceniacie nową przeglądarkę koncernu z Redmond? Czy może jednak wolicie konkurencyjne rozwiązania, jak Google Chrome, Mozilla czy Opera, ewentualnie coś jeszcze innego?

Źródło: VentureBeat

Komentarze

 • Adrian Zakrzewski

  No skoro jest zainstalowana od nowa i mało kto ją usuwa bo przydaje się do instalacji innych przeglądarek to liczby nie dziwią :P

 • Michal Sobocinski

  Osobiście uważam, że Firefox jest najlepszy! Dlaczego? Bo można praktycznie ściągnąć praktycznie wszystko jednym kliknięciem, oraz można zainstalować różne potrzebne dodatki! 😊

 • Rafał Gierazinski

  Działa szybko, można zablokować reklamy. Używam na surface i super współpracuje z surface pen.

 • AN

  Jak mówią niegrzeczni, to dobra przeglądarka do ściągnięcia Chroma, który pomimo jego stygmatyzacji jest wciąż najlepszym wyborem.

 • stark2991

  Mam Windows 10 i Edge’a widzę tylko wtedy gdy nie zmienię ustawień domyślnej przeglądarki i jakiś program po odinstalowaniu otwiera tam swoją stronę :p A tak poza tym to unikam :)

 • DaemonKazoom

  “EDGE ZAINSTALOWANY JUŻ NA PONAD 330 MILIONACH AKTYWNYCH URZĄDZEŃ”

  Bo jest instalowany razem z windows 10?

 • ttt

  Bardzo fajnie używa się edge na tablecie, jest szybki, bez zbędnych dodatków, idealny do codziennego przeglądania neta. Natomiast na laptopie wolę firefoxa.

 • przemow

  Idealna do pobrania Firefox ESR :D , a to że jest zainstalowana jak IE w XP,7,8 to nie znaczy, że ją się używa… Ja osobiście używam IE (edge za nowy) tylko do zaglądnięcia do stanów portów i tabel ARP w 2 starych switch’ach w pracy…

 • Mateusz Pawlik

  Używam Edge-a odkąd tylko mam styczność z Windows 10 (od początku). To moja obecnie główna przeglądarka. Nie twierdzę że jest najlepsza na świecie, ale dla mnie zdecydowanie taką pozostaje. Oby każdy był ze swojej zadowolony chociaż w połowie tak jak ja.

 • Optymista1

  Używam i jestem jeszcze bardziej zadowolony od Creators Update, jak ewentualnie coś nie działa na stronach ( co się zdarza ) to uruchamiam Operę.

 • Jacek

  ‘EDGE NIE ZOSTAŁ ODINSTALOWANY JUŻ Z PONAD 330 MILIONACH AKTYWNYCH URZĄDZEŃ’

 • FunkyRasta

  Dobrze że mi przypomnieli. Usunę.

 • Dariusz Gardyński

  Jak na razie EDGE nadaje się do przeglądania face i youtube. Ma problemy z otwieraniem stron, narzędzia dla dev to jakiś żart. Siedziałem przez chwilę i stwierdzam, że szkoda nerwów.

  Która przeglądarka najlepsza? Dla zwykłego usera Chrome/Opera/Safari/FF – nie ma wielkich różnic. Dla dev – Chrome/Opera>FF/Safari>Inne>EDGE przy czym zależnie od potrzeb FF może być lepsze od Chrome.

 • Adrian Turkowski

  Porzuciłem Windows 10 pół roku temu bo mój komputer z dziwnych powodów zacinał się (Intel core i5) ale i tak wolałem Chrome, teraz też korzystam Chrome. Edge i Explorer to przeglądarki dla ludzi których nic nie obchodzi

 • Paweł Drzewiecki

  Mają się czym chwalić ;) tym samym działaniem uśmiercili legendarna przeglądarkę Netscape Navigator

 • 0001

  Dla mnie przeglądarka Chrome to podstawa. Szybka, prosta, synchronizacja zakładek i historii. Rewelacja

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona