Ważne

Sony szykuje kolejnego 6-calowca i to z całkiem niezłą specyfikacją

Sony zaprezentowało w lutym 2017 roku, przy okazji targów MWC 2017 w Barcelonie, Xperię XA1 Ultra. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że Japończycy w tym roku wypuszczą jeszcze jednego 6-calowca, a tymczasem okazuje się, że takowy jest w przygotowaniu.

Grupa docelowa dla 6-calowego smartfona nie jest specjalnie pokaźna, dlatego producenci raczej nie skupiają się na urządzeniach z ekranami o takich przekątnych. Sony jednak nie zapomina o miłośnikach takich paneli, czego dowodem są premiery XA Ultra i XA1 Ultra. A wkrótce portfolio Japończyków wzbogaci się o kolejny sprzęt z matrycą w takim rozmiarze.

Na razie znamy tylko jego oznaczenie kodowe – Sony H4233. O specyfikacji wiemy natomiast dużo więcej. Jak podaje GFXBench, smartfon wyposażono w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, czyli o „standardowych” proporcjach 16:9. Jego sercem jest ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualocmm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508, wspierany przez 4 GB RAM.

Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, to są jej 64 GB. Aparat główny ma rozdzielczość 21 Mpix (chociaż finalnie może się okazać, że są to 23 Mpix), a kamerka na przodzie 16 Mpix. Jest też NFC, ale za to brak żyroskopu (choć podejrzewam – a raczej mam nadzieję – że benchmark się w tym miejscu pomylił). Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo.

Sony H4233 w GFXBench (fot. Tabletowo.pl)

Pod względem specyfikacji, Sony H4233 jest bardzo podobny do Xperii XA1 Ultra. Sony raczej nie zwykło tego robić, ale możliwe, że nadchodząca nowość jest „jakąś” jej wersją.

*Na grafice tytułowej Sony Xperia XA1 Ultra (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: GFXBench

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona