Ważne

Używasz Safari na Macu? No to Spotify w przeglądarce już nie uruchomisz

Spotify to prawdopodobnie najbardziej popularna platforma streamingowa na świecie, a jedną z jej zalet jest dostępność na praktycznie wszystkich urządzeniach, jakie możemy sobie wymarzyć. W specjalną aplikację mogą wyposażyć się zarówno posiadacze smartfonów z Androidem, jak i Ci, którzy wybrali iOS. Natomiast na komputerach, można albo pobrać specjalnego klienta, albo uruchomić Spotify Web w przeglądarce. Z tym, że użytkownicy Safari na Macach nie mogą już zrobić tego drugiego.

Przyznam szczerze, że jestem niemalże przekonany, że większość z Was używa Spotify z poziomu dedykowanej temu aplikacji. Jednak na pewno znajdzie się ktoś, kto woli robić wszystko online i platformę streamingową uruchamia po prostu w przeglądarce, aby to właśnie w niej cieszyć się swoja ulubioną muzyką – tyczy się to w szczególności tych, którzy nie wykupili subskrypcji premium, a z tego typu usług korzystają sporadycznie.

Spotify Web jest – mimo wszystko – całkiem sprawnym rozwiązaniem, które może większości osób przydaje się względnie rzadko, ale mimo wszystko jest nieocenione w niektórych sytuacjach. Szkoda tylko, że jeżeli Twój komputer można opisać określeniem Mac, a używaną na nim przeglądarką jest Safari, to narzędzie przeglądarkowe należy oddać sferze wspomnień.

Spotify Web z poziomu windowsowego Firefoxa może nie jest idealny, ale działa

Dlaczego tak się stało? Tak naprawdę nie wiadomo. Niektórzy wspominają, że to wina pluginu mającemu zapobiec piractwu, Widevine DRM, którego używa Spotify i jego problemami z kompatybilnością z Safari, lecz to nie jest pewne. Póki co, nikt z ekipy szwedzkiego portalu streamingowego nie wydał oficjalnego oświadczenia na ten temat.

Czy można jakoś obejść ten problem? Skoro poruszam ten temat, to pewnie domyślacie się, że tak. Oprócz tego, że wystarczy pobrać dedykowanego Mac OS klienta, to wystarczy zainstalować inną przeglądarkę – podobno zarówno Firefox, Chrome, jak i Opera, bez większego problemu radzą sobie z obsługiwaniem Spotify Web. Niestety, nie mamy żadnej informacji dotyczącej ewentualnego powrotu wersji przeglądarkowej na Safari.

Polecamy również:

No, najwyższy czas – Spotify trafia do Sklepu Windows. I do Messengera

źródło: The Next Web
grafika główna: Pexels

Komentarze

 • Andrzej Andrez

  Ja używam tylko z poziomu przeglądarki. Prosty powód. Nie mam wykupionej subskrypcji i ze zdumieniem odkryłem, że w przeglądarce z adblokiem nie mam co chwilę reklam. A skoro nie ma reklam to po co przepłacać?

  • Po co w ogóle płacić, jak przez YouTube można pobrać.

   • Andrzej Andrez

    Czasami oglądam muzykę. W szczególności jak ma duże cycki i kręci dudą.

    • Mi chodzi aby ściągnąć mp3 na telefon ale ok 👌

  • Łukasz Stanisławowski

   Należy ci się order virtuti cebulari.

   • Andrzej Andrez

    Chętnie przyjmę. Tylko za co? Rozumiem że nie używasz adblocka i czytasz (klikasz) i słuchasz wszystkie reklamy na każdej stronie internetowej na którą wchodzisz? Dzięki temu nie jesteś cebulakiem?

    • Na takich się mówi “frajery” :D

    • Łukasz Stanisławowski

     W pakiecie słownik…

     • Andrzej Andrez

      Łukaszku. A po co mi ten słownik. Znalazłeś miejsce w którym nie postawiłem przecinka czy jakiś inny błąd? Jeśli to drugie to słownik sobie zatrzymaj.

     • Łukasz Stanisławowski

      Tak, nie stawiasz przecinków.

     • Andrzej Andrez

      Przyjmuję na klatę. Idę się wychłostać.

     • Łukasz Stanisławowski

      Wystarczy przeznaczyć 5 minut na przeczytanie paru zasad i je zapamiętać. Chłosta nie jest potrzebna

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona