Ważne

Jesteś na lotnisku Chopina i potrzebujesz zadzwonić? Możesz zrobić to za darmo z automatu telefonicznego

W przypadku długich podróży, szczególnie zagranicznych, dosyć często problemem okazują się kanały komunikacji ze światem. Połączenia roamingowe poza Unią Europejską nadal potrafią być horrendalnie drogie, nie wspominając nawet o problemach takich jak brak zasięgu czy rozładowana bateria smartfona. Na lotnisku Chopina w Warszawie właśnie pojawiło się kilka automatów telefonicznych, które na pewno ułatwią niektórym życie. Chociażby dlatego, że można z nich bezpłatnie dzwonić na wszystkie krajowe numery komórkowe i stacjonarne.

Jeżeli chodzi o rozmowy telefoniczne, to trzeba przyznać, że Polacy są dosyć rozpieszczani – już za kilkanaście złotych miesięcznie każdy z nas może wykupić pakiet nielimitowanych minut. Z tego powodu myślę, że coraz rzadziej borykamy się z problemem jakim jest “brak środków na koncie”, choć pre-paidowcom na pewno zdarza się od czasu do czasu zapomnieć o konieczności doładowania telefonu. Zostawmy jednak abstrakcję – przecież w Warszawie ląduje niejeden obcokrajowiec, który za połączenia w roamingu musi płacić jak za zboże, a przy tym chce wykonać zwyczajny telefon do znajdującej się w Polsce rodziny, zamówić taksówkę albo poprosić znajomych o podjechanie pod terminal, prawda?

📞 Telefony są zainstalowane w części zastrzeżonej (po kontroli bezpieczeństwa), zarówno w strefie Schengen jak i…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina na 9 września 2017

Od teraz każdy będzie mógł użyć jednego z pięciu automatów telefonicznych, które zostały rozmieszczone na całym lotnisku Chopina w Warszawie. Oprócz tego, że z ich poziomu można dzwonić za darmo na wszystkie krajowe numery komórkowe i stacjonarne, to za pomocą jednego kliknięcia można połączyć się z informacją lotniskową, służbą medyczną, Komisariatem Policji Portu Lotniczego, a nawet ze służbą ochrony lotniska. Wystarczy tylko wybrać jeden z przycisków: A, B, C lub D.

📞 Dwa telefony są w hali odbioru bagaży (naprzeciwko taśm 2 i 6). ⚠️ #UWAGA – Szybkie połączenie. Wybierając na…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina na 9 września 2017

Przygotowano coś również dla tych, którzy potrzebują jednak zadzwonić zagranicę – jest to możliwe za pomocą karty Telegrosik, Telepin lub podobnej. Oznacza to, że lotniskowe automaty telefoniczne działają dokładnie tak, jak zwykłe – z tym, że w przypadku rozmów krajowych nie trzeba się martwić żadnymi opłatami.

📞 Jeden telefon w strefie ogólnodostępnej na poziomie przylotów, obok telefonów do biur „Lost and Found”. Jest to…

Opublikowany przez Lotnisko Chopina na 9 września 2017

Jestem świadomy, że automaty telefoniczne, nawet darmowe, mogą nie przydać się większości z nas. Warto jednak zwracać uwagę na tego typu inicjatywy z kilku powodów. Po pierwsze, taka opcja może przydać się wielu obcokrajowcom, nie wspominając już nawet o Polonii. Po drugie, zawsze może wydarzyć się sytuacja niespodziewana, w której przyda się telefon niezależny od baterii, środków na koncie czy zasięgu. A po trzecie, działanie to jest ukierunkowane na ułatwianie ludziom życia, a nie na zarobek – i warto o nim mówić chociażby z tego powodu.

źródło: Lotnisko Chopina (Facebook)
grafika główna: Pexels

Komentarze

 • Arrczi

  Brawo Wy :)

 • Kaś

  W końcu coś dla ludzi,a nie dla hajsu…..

 • Kamil

  Chłopcze @ PAWEŁ POBUDEJSKI to od 2 lat działa ,jak zwykle jesteście na bieżąco.

  • Paweł

   To dziwne, że zarząd lotniska wiedział o tym później od Ciebie. Gdybyś chociaż pobieżnie przeczytał artykuł, to wiedziałbyś, że taka informacja pojawiła się na profilu na Facebooku lotniska Chopina kilkanaście godzin przed publikacją wpisu.
   “Jak zwykle”, niektórzy komentujący są poinformowani o wszystkim dwa lata przed resztą świata. Aż dziwne, że wciąż musisz zaglądać na portale, które są ciągle nie na bieżąco ;)

   • Kamil

    Telepolis pisał o tym w styczniu 2016 r, mam nagrany film z sierpnia 2015 r. jak korzystam z tego telefonu ,jak samolot awaryjnie wylądował na tym lotnisku

    • Paweł

     Na Telepolis widzę tylko wpis z września 2016, który dotyczy lotniska krakowskiego.
     Errare humanum est, więc jeżeli był taki wpis/masz taki film, to możesz go tutaj udostępnić – przyznam sie do błędu, jeżeli okaże się, że masz rację ;)

 • GadAnkh

  Na lotnisku jest tez darmowe WiFi więc jak masz zainstalowanego whatappa to nie masz problemu, oczywiście jeśli znajomi też go używają :) Pomysł jednak na plus.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona