Ważne

Samsung Galaxy S8 wspiera teraz tryb HDR na YouTube. S8+ zresztą też

Jeszcze dosłownie kilka lat temu YouTube traktowany był jako dziwny, przynoszący pieniądze z niezrozumiałego źródła, portal do wrzucania wideo. Teraz to przynależny do Google serwis-potęga, z którego korzysta większość społeczeństwa. A posiadacze Samsunga Galaxy S8 (lub S8+) będą mogli robić to z podwójna przyjemnością, bo ich smartfony zyskały wsparcie dla trybu HDR na YouTube.

Tryb HDR (High Dynamic Range) to w dużym uproszczeniu specjalny sposób wyświetlania obrazu, który ma przedstawiać go w sposób reprezentujący pełen zakres dynamiki ludzkiego wzroku, co ma przełożyć się na lepsze doznania oraz lepszą imitację rzeczywistości przez wyświetlacze lub ekrany. Tego samego określenia często używamy odnosząc się do techniki fotografowania, która poprzez łączenia ze sobą kilku zdjęć wykonanych w kilku ekspozycjach, dzięki czemu cały obraz jest równomiernie doświetlony.

Wszystko wskazuje na to, że tryb HDR będzie teraz popularnym trendem jeżeli chodzi o smartfony. Najpierw Netflix, a teraz YouTube? Jestem pewien, że to nie przypadek. A jeśli mi nie wierzycie, to zerknijcie tylko na poniższy zrzut ekranu ;).

Nowość po raz pierwszy zobaczył użytkownik Reddita – DeadmanIncYB, który postanowił sprawdzić czy to normalne i spytać o to swoich kolegów. Okazało się, że zarówno posiadacze Samsunga Galaxy S8, jak i Samsunga Galaxy S8+, mogą teraz odtwarzać wideo na YouTube w trybie HDR, ale jest jeden haczyk. Pamiętacie, że koreański flagowiec ma ekran o proporcjach 18:9? O tyle, o ile YouTube pamięta żeby odpowiednio przeskalować filmy normalne, tak te realizowane przy użyciu High Dynamic Range są – póki co – wyświetlane w formacie 16:9, co wiąże się z obecnością niezbyt estetycznych, czarnych paskach po boku.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o omawianych smartfonach, to recenzję S8 przygotował dla Was Krzysiek i możecie przeczytaj ją tutaj, a tematem S8+ zajęła się Kasia – efekty jej pracy możecie sprawdzić tutaj.

Jeżeli macie Samsunga Galaxy S8 (albo jego większego brata, S8+) to dajcie znać w komentarzach, czy tryb HDR dla YouTube pojawił się również u Was. A jeżeli tak, to czy odczuwacie jakąkolwiek różnicę ;)

Polecamy również:

Netlix dodał kolejne smartfony do listy urządzeń obsługujących tryb HDR

źródło: Reddit via SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona