Ważne

PodCase, czyli etui na iPhone’a, które naładuje Ci i telefon, i słuchawki

Bez względu na to, jak zaawansowanego smartfona mamy, każdy z nich ma wspólną cechę – ograniczoną pojemność baterii. Jeżeli dojdą do tego słuchawki bezprzewodowe, to lista urządzeń pamiętaj-naładować staje się coraz dłuższa, więc na wszelki wypadek trzeba nosić ze sobą powerbanka. Z tego powodu Eric Migicovsky, założyciel Pebble, postanowił stworzyć PodCase – etui, które nie dość, że zmieści iPhone’a i AirPodsy, to jeszcze je naładuje!

Pamiętam, że tak zwane battery-packi można było kupić w internecie już w czasach Samsunga Galaxy S, a nie wykluczone, że poza Polską były dostępne jeszcze wcześniej. Taki pomysł jest całkiem dobry dla tych, którym nie przeszkadza nieco grubszy telefon – wystarczy założyć dosyć masywne etui, aby mieć zapas pokarmu dla baterii smartfona. Jeżeli chodzi o słuchawki AirPods, to ich ideę kojarzy prawdopodobnie każdy z Was – dwie małe, pozbawione jakichkolwiek przewodów słuchawek, które można naładować za pomocą etui, w którym je przechowujemy lub przenosimy. Co oczywiste – specjalne pudełko również trzeba naładować.

Eric Migicovsky zauważył, że codziennie nosi ze sobą trzy przedmioty – iPhone’a, małego powerbanka oraz wspomniane już słuchawki AirPods. W pewnym momencie wpadł na genialny pomysł…

A co gdyby zamienić powerbanka w battery-packa i dołożyć do niego miejsce na AirPodsy?

W ten sposób powstał PodCase, czyli swego rodzaju 3w1 – telefon, powerbank oraz etui-ładowarka na AirPodsy, którego film promocyjny możecie obejrzeć powyżej.

Domyślacie się zapewne, że kluczowym aspektem tego produktu jest jego pojemność. Ta wynosi 2500 mAh i jest doładowywana za pomocą USB typu C – według twórców pomysłu to wystarczająca pojemność żeby naładować iPhone’a raz lub AirPodsy czterdzieści razy. Oczywiście te jednokrotne naładowanie smartfona jest policzone nieco na wyrost – PodCase dostępny jest zarówno na zwykłą siódemkę, jak i na wersję z Plusem, a przecież pojemność tej drugiej to już 2900, a nie 1960 mAh ;). Co ciekawe, twórcy zapowiadają, że pojawi się również wersja na iPhone’a 8.

No, to teraz czas na najważniejsze – cenę. PodCase kosztuje 79 dolarów (lub 619 dolarów hongkońskich), czyli jakieś 280 złotych – po wyczerpaniu limitu 200 sztuk, trzeba będzie zapłacić o 10 zielonych więcej, a w sklepach – kolejne tyle. W zestawie dołączony jest kabel USB typu C do ładowania etui, a wysyłka planowana jest na luty 2018.

Stronę PodCase na Kickstarterze znajdziecie pod tym linkiem.

Polecamy również:

Podcast: hehTech#19 – Garnki z Indiegogo

źródło: Kickstarter dzieki The Verge
grafika główna: PodCase Press Pack

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona