Ważne

Instalacja MIUI Polska na Mi 5X jest możliwa, ale podczas niej może pojawić się pewien problem

MIUI Polska to popularna u nas w kraju wariacja systemu Android z nakładką MIUI od Xiaomi. Cechuje się ona przede wszystkim obecnością języka polskiego. Co więcej, soft ten jest dostępny na większe grono urządzeń niż wersja Global (która również wspiera język polski). Tak też jest w przypadku Mi 5X. Jednak z instalacją polskiego oprogramowania na tym modelu są pewne problemy.

Od razu na początku sobie to uzgodnijmy – na model Mi 5X nie ma systemu Global i prawdopodobnie nigdy takowego nie będzie. Jedyne prawdziwe istniejące na ten smartfon softy to chiński i MIUI Polska. Jednak niektórzy dalekowschodni sprzedawcy oferują egzemplarze właśnie z Globalem, choć jest to nic innego jak jego „jakaś” jego podróbka. W dodatku czasami potencjalnie bardzo groźna.

O co dokładnie chodzi? Ano o to, że próba wgrania MIUI Polska na Mi 5X z podrobionym Globalem kończy się nieodwracalnym uszkodzeniem smartfona. Ba! Nawet wyspecjalizowany serwis może sobie nie poradzić z naprawą uszkodzonego w taki sposób egzemplarza, przez co będzie się on nadawał tylko do kosza.

Istnieje jednak rozwiązanie tej sytuacji – od razu po otrzymaniu sprzętu należy zainstalować oficjalne oprogramowanie China Stable/Dev, które wgra nam oryginalny bootloader od Xiaomi (jest on wymagany do udanej instalacji polskiego systemu). Dopiero wtedy można przystąpić do instalacji MIUI Polska (które widnieje w ustawieniach jako xiaomi.eu). Ewentualnie – jeśli boicie się robić to samemu – macie możliwość odesłania do MiCenter swojego Mi 5X, aby on się tym zajął.

A Wy z jakiego oprogramowania korzystacie na swoich urządzeniach Xiaomi? Mieliście kiedykolwiek jakieś problemy z Globalem lub/i MIUI Polska? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: MIUI Polska

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona