Ważne

D-Link pojawił się na IFA 2017 i zaprezentował kamerki do monitoringu domu oraz routery Wi-Fi

Ostatni wpis, który dotyczył D-Linka pojawił się na łamach Tabletowo prawie trzydzieści miesięcy temu. Tajwański producent w tym czasie niespecjalnie prezentował coś, dzięki czemu mógłby pojawić się na ustach wszystkich, ale w tym roku, w Berlinie, zaprezentował kilka urządzeń godnych uwagi.

D-Link to firma, która przede wszystkim zajmuje się rozwiązaniami związanymi z sieciami bezprzewodowymi, choć wspomniany wpis sprzed 30 miesięcy dotyczy… tableta tej firmy. Mimo to, w tym roku firma zdecydowała się zaprezentować system bezprzewodowego monitoringu domu, system udostępniający Wi-Fi w całym domu oraz standardowy router. Przejdźmy jednak do rzeczy.

D-Link DCS-8000LH Mini HD oraz DCS-8100LH HD 180, czyli trudne nazwy prostych produktów

Dwie wspomniane kamery to kompaktowe urządzenia, które komunikują się ze sobą za pośrednictwem Wi-Fi. Dedykowane są one użytkownikom domowym oraz niewielkim biurom. Obie kamerki wykrywają ruch i dźwięk, dzięki czemu mogą wysłać automatyczne powiadomienie na telefon właściciela w przypadku „zdarzenia”. Wbudowane diody podczerwone mają umożliwić rejestrowanie obrazu również w nocy, a dedykowana platforma w chmurze oraz aplikacja mydlink Lite dają użytkownikowi nie tylko dostęp do zdalnego podejrzenia obrazu „widzianego” przez kamery, ale również zainicjowania nagrywania.

Pierwszy model – DCS-8000LH Mini HD – został wyposażony w 120-stopniowy obiektyw i ma pojawić się w sklepach już w październiku za kwotę 229 złotych. DCS-8100LH HD 180 została natomiast wzbogacona o gniazdo kart microSD, 180-stopniowy kąt widzenia oraz… dwukierunkowe przesyłanie dźwięku, dzięki czemu przy użyciu kamerki „podglądacz” może porozmawiać z „podglądanym”. W tym przypadku data premiery to również październik, jednak cena sugerowana wzrosła do 499 złotych.

Hybrid Whole Home Powerline Wi-Fi, czyli połączanie prądu i Wi-Fi

Rodzina urządzeń Covr Whole Home Wi-Fi to rozwiązanie, które ma umożliwić stuprocentowe pokrycie powierzchni domu siecią Wi-Fi – bez martwych stref. Urządzenia komunikują się ze sobą przy pomocy technologii Powerline – dane między routerem a hotspotami są przesyłane przez domowe okablowanie elektryczne. Dzięki temu – dokupując dodatkowe adaptery – można nawet w każdym pokoju „dołożyć” sobie tak zwany reapeter.

Sugerowana cena zestawu, który w Polsce pojawi się już w listopadzie, wynosi 759 złotych.

EXO AC1900 MU-MIMO Wi-Fi i EXO AC2600 MU-MIMO Wi-Fi, czyli futurystyczne routery

D-Link, zgodnie z tym, jak kojarzą go konsumenci – postanowił zaprezentować również dwa nowe, gigabitowe routery. Obywa wyposażona w technologię Multiple-User MIMO wraz z Advanced AC SmartBeam, a także 802.11ac Wave. Całość zastosowanych rozwiązań zapewni przesył danych o prędkości – w zależności od modelu – 1,9 Gbit/s lub nawet 2,533 Gbit/s. Dodatkowo, sygnał Wi-Fi jest „kierunkowany” tam gdzie jest potrzebny, choć nie jest to nowe i innowacyjne rozwiązanie.

Tak naprawdę wysokie prędkości oraz interesujący wygląd to jedyne cechy, jakie wyróżniają oba modele. Wolniejszy EXO AC1900 ma kosztować 449 złotych, zaś szybszy – EXO AC2600 – 489 złotych. Chętni będą mogli upolować oba urządzenia w polskich cenach już w listopadzie.

źródło: informacja prasowa D-Link

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona